سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
نیسان ایکس‌تریل به ایران می‌آید +عکس

نیسان ایکس‌تریل به ایران می‌آید +عکس

نیسان ایکس‌تریل به ایران می‌آید ,عکس

دو خودروی جدید از نیسان به زودی به خیابان های ایران راه پیدا خواهند کرد: نیسان جوک و نیسان ایکس تریل. شرکتی به نام جهان نوین آریا ، به عنوان نماینده رسمی فروش و خدمات پس از فروش نیسان در ایران، اقدام به وارد کردن این دو خودروی ژاپنی کرده و تبلیغاتی که اخیرا این شرکت در سطح شهر تهران به نمایش گذاشته است، خبر از قریب الوقوع بودن معرفی رسمی و آغاز فروش این دو شاسی بلند نیسان میدهد.
 
در این نوشته به بررسی نیسان ایکس تریل که شاسی بلندی با ابعاد متوسط بوده و رقیبی برای هیوندای سانتافه در بازار ایران محسوب میشود، میپردازیم: ایکس تریل بر پایه پلتفرم ماژولارِ مشترک رنو-نیسان به نام CMF-CD ساخته شده است، یعنی همان پلتفرمی که رنو تلیسمان نیز از آن بهره می برد
 

این خودرو از طراحی نسبتا خوبی بهره می برد که برگرفته از مدل مفهومی نیسان به نامِ های کراس (Hi-Cross) بوده و رگه هایی از طرح نیسان جوک، نیسان مورانو و نیسان پاترول در آن دیده میشود. در نمای جلو، ایکس تریل همانند خودروهای جدید نیسان طراحی شده و به نیسان قشقایی شباهت دارد. اولین موردی که در این بخش جلب توجه میکند، قطعه ای کرومی به شکل حرف U انگلیسی است که آرم نیسان درون آن قرار گرفته است. طرح چراغ های مخصوص روز که شبیه به بومرنگ هستند، با این حرف U انگلیسی هماهنگی دارند.

 

 

اگر از نمای جانبی به ایکس تریل نگاه کنید خواهید دید که این شاسی بلند ژاپنی، ساده اما عضلانی طراحی شده است و پنجره های کناری نیز طرح جالبی دارند.

 

 

در نمای عقب، ایکس تریل کمی به نسل دوم از لکسوس RX شباهت دارد، خصوصا چراغ های عقب.