مشاهده مطالب

10 خودرویی که در سال 2015 بیشتر جست و جو شدند

هر ساله در جهان با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، شاهد آمارهای مختلف و نتیجه‌های سالانه مثل جوایز برترین فیلم‌ها، جوایز برترین موزیک‌ها و... هستیم.

حال امسال با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال 2015 میلادی و قدم گذاشتن در سال 2016 میلادی، گوگل لیستی از 10 خودروی پرجست و جو در سال 2015 میلادی را ارائه کرده است. این 10 خودرو بیشترین جستجو را طی یکسال در موتور جستجوگر گوگل (تنها در آمریکا) داشته‌اند. در ادامه به طور مختصر این 10 خودروی پربازدید را معرفی خواهیم کرد، خودتان را برای یک غافل گیری بزرگ و دور از انتظار آماده کنید.به رسم عادت، از آخرین خودرو لیست شروع می‌کنیم تا در انتها به پربازدیدترین خودروی سال 2015 میلادی برسیم.

دهمین خودرو این لیست را می‌توان تنها خودرویی عنوان کرد که اصل و نسب آن به کره جنوبی برمی‌گردد. هیوندای توسان جدید، تنها خودرو شاسی بلند کره‌ای و کلا خودروی کره‌ای این لیست است که به واسطه تغییراتی که امسال داشته، توانسته خود را در این لیست 10تایی‌ها بگنجاند.
 

بالاتر از هیوندای توسان یعنی در رتبه نهم، یکی دیگر از خودروهای آسیایی، ولی ژاپنی یعنی لکسوس NX قرار گرفته که البته انتظار می‌رفت این خودرو در رتبه‌های چهارم الی پنجم قرار گیرد، ولی خب باز هم در میان این همه خودرویی که در جهان و به خصوص آمریکا وجود دارد، رتبه نهمی هم خیلی بالا به حساب می‌آید. هرچند این آمار از اول سال 2015 میلادی تا روزهای پایانی محاسبه شده است.

 

 

در رتبه هشتم پیکاپ میان رده شورولت یعنی کلرادو قرار گرفته و به ترتیب در جایگاه هفتم و ششم هم دو خودروی مشترک در یک پلتفرم، یعنی جیب رنگید و فیات 500X قرار گرفته‌اند.باز هم یکی از آسیایی‌های ژاپنی در رتبه پنجم خودنمایی می‌کند که قدرت 138 اسب بخاری خود را از پیشرانه چهار سیلندر 1.8 لیتری به دست می‌آورد.