مشاهده مطالب

ایران میزبان مسابقات فرمول ۴ و رالی کلاسیک جهانی می شود

به گزارش سایپا سرچ   حمید رضا مهر علی شامگاه چهارشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه «متومبیل» در مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رقابت های اتومبیلرانی فرمول چهار برای نخسین بار در کشور برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این راستا نسبت به خریداری تعدادی خودرو اقدام شده است ادامه داد: امکانات لازم به منظور برگزاری این رقابت ها به ویژه پیست اتومبیل رانی در تهران موجود و برای برگزاری مسابقات فرمول چهار مهیا است.

وی اذعان داشت: اتومبیلرانی و موتورسواری به دلیل نشاط و هیجان زائد الوصف جذابیت ویژه‌ای بین جوانان دارد و لذا با وجود این ظرفیت و همچنین برخورداری از کارخانجات خودرو سازی و مناطق طبیعی موجود ظرفیت مناسبی برای جمهوری اسلامی ایران در برپایی مسابقات ملی و بین‌المللی فراهم کرده است.

وی گفت: مسابقات بین المللی رالی کلاسیک نیز سال آینده حد فاصل شیراز تا آتن یونان و همچنین رقابت های جهانی موتورکراس هم در این فاصله زمانی در تهران برگزار خواهد شد.

بانوان ایرانی در رقابت های رالی ۲۰۱۵ حضور دارند

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی همچنین از برنامه ریزی برای حضور بانوان در مسابقات رالی خبر داد و گفت: زمینه لازم را برای بروز قابلیت‌های زن مسلمان ایرانی در تمام حوزه‌ها به‌ویژه رالی آماده است.

وی اظهار کرد: با پذیرفتن شیراز برای رالی بانوان خاورمیانه جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی وارد تقویم جهانی فدراسیون جهانی شده‌ است و دعوت شده تا تیم رالی بانوان ایران در رالی قطر ۲۰۱۵ شرکت کند.

وی افزود: این حرکت الگوی بسیاری خوب و اسلامی برای دیگر بانوان کشور های اسلامی خواهد بود.

وی با بیان اینکه تاکنون در حوزه بانوان  اقدامات قابل توجهی برای حضور در رقابت های جهانی و اتومبیلرانی انجام نپذیرفته بود ادامه داد: در حال حاضر با رعایت موازین دینی و شرعی موفق به فعال کردن بخش بانوان در این حوزه شدیم و امیدواریم که بانوان ایران اسلامی نیز بتوانند در این راستا افتخار آفرین شوند.

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: