مشاهده مطالب

داستان نابودی تنها خودرو اسپرت ایرانی؛ آنا

به گزارش سایپا سرچ در اواخر دهه 70 شمسی زمزمه ورود خودرویی کانورتیبل/کوپه به بازار داخلی شنیده شد. براساس گزارش‌های رنوس خودرو که در آن زمان به ساخت و طراحی خودروها و تجهیزات آتش‌نشانی مشغول بود، با همکاری شرکتی انگلیسی از طریق تعدادی از سرمایه‌داران ایرانی، اقدام به طراحی و ساخت آنا کرده بود. حضور آنا در سومین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران (سال 1381) و رونمایی از تعدادی از این خودرو در رنگ‌های متفاوت و جذاب، غوغایی به پا کرد؛ به طوری که در نشریات و روزنامه‌های داخلی بسیاری این خودرو را در بازار کم‌تنوع داخلی محکوم به پیروزی می‌دانستند. نمایشگاه و مرکز فروش این خودرو در خیابان ولیعصر تهران، روبه‌روی پارک ساعی افتتاح شد و قرار بر آن شد تا پیش‌فروش و تولید آن (در کارخانه‌ای در کمال‌آباد کرج) در بهمن 81 آغاز شود. برای نمونه‌های 4 و 2 نفره به ترتیب ودیعه‌های 8 و 10 میلیون تومانی اخذ می‌شد و قیمت نهایی آنا در حدود 22 میلیون تومان بود.

سرچشمه آنا:
راز بزرگی که بسیاری از خودرو‌دوستان نسبت به آن بی‌اطلاع هستند، ریشه این خودرو است. برخلاف ادعای رنوس خودرو، آنا توسط این شرکت و با همکاری شرکت انگلیسی کوانتوم پدید نیامده است؛ بلکه این خودرو توسط خودروسازی کوانتوم و به عنوان جانشین محصولاتی که برپایه نسل دوم فورد فیستا XR2 پدید آمده بودند، طراحی و ساخته شده بود. کوانتوم که در انگلستان و سال 1987 پایه‌گذاری شد، به ساخت خودروهای اسپرت «کیت کار» فایبرگلاسی برپایه محصولات فورد (فیستا) می‌پرداخت. در سال 1998 مدل H4 یعنی همان آنا برپایه نسل سوم فورد فیستا ساخته شد و تا سال 2003 تعداد 215 دستگاه از آن به فروش رسید. تجهیزات تولید این خودرو در همان سال به رنوس خودرو فروخته شد و کوانتوم از آن به بعد به ساخت خودرو Sunrunner که شباهت زیادی به کترهام 7 دارد، مشغول شد.

مشخصات خودرو

برای آنا پیشرانه‌های 1.6 و 1.8 لیتری سری Z-Tech ساخت فورد اروپا به ترتیب برای نمونه‌های 2 نفره و 4 نفره (2+2) در نظر گرفته شده بود. قلب 1.8‌لیتری حدود 103 اسب بخار تولید می‌کرد و به دلیل بدنه فایبرگلاسی و وزن کم خودرو (930 کیلوگرم) شتاب صفرتاصدی در حدود 6.8‌ثانیه دارا بود. جعبه دنده دستی 4‌سرعته آنا در نهایت خودرو را به سرعت 220 کیلومتر در ساعت می‌رساند. سقف آنا از نوع‌ هاردتاپ قابل برداشتن بود و در نمونه 4‌نفره پنل میانی آن مشابه نمونه‌های تارگا قابل حذف بود. هنگام نمایش خودرو صحبت‌هایی از امکان سفارش آنا با پیشرانه 5.0 لیتری فورد ماستنگ شنیده شد که با توجه به شاسی و ابعاد خودرو و همچنین دیفرانسیل جلو بودن آن تقریبا غیر‌ممکن به نظر می‌رسید!

سرانجامی تلخ
تبلیغات گسترده‌ای برای آنا انجام شد؛ علاوه بر بیلبوردها و تابلوهایی که در نقاط متفاوت شهر تهران و حتی حاشیه آن به این خودرو اختصاص یافته بود، حضور 2 دستگاه قرمز و مشکی رنگ آن در فیلم کمدی «عروس خوش‌قدم» با حضور هنرمندانی بنام سبب شد تا اقشار متفاوت جامعه با آن آشنا شوند. پس از مدتی به دلیل آنچه مشکلات ایمنی، آلایندگی و عدم تطابق خودرو با شئونات جامعه خوانده شد، به آنا مجوز اخذ پلاک داده نشد و شرکت نیز به دلیل مشکلات مالی و ضرردهی از ادامه پروژه سر ‌باز زد. شایعات بسیاری مبنی بر اعمال نفوذ خودروسازان بزرگ کشور در این پروسه از ترس کاهش فروش محصولات تازه‌وارد جوان‌پسندی همچون پژو 206 وجود دارد. با این حال هیچ سند و مدرکی دال بر دخالت خودروسازان داخلی در این روند وجود ندارد.

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: