مشاهده مطالب

هزینه تصادفات برابر با 4.5 درصد تولید ناخالص داخلی است

  به گزارش سايپا سرچ  مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی‌ راه‌ها با بیان اینکه فرمولی که وزارت راه و شهرسازی و پلیس راه برای تعیین عامل و مقصر تصادفات عنوان می کنند، غلط و منسوخ شده است،‌ گفت:‌ هیچ جای دنیا چنین فرمولی که عامل انسانی 70 درصد ‌تصادفات جاده ای را به خود اختصاص می دهد،‌ وجود ندارد.

بهروز غروی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به فرمول عامل انسانی سهم 70 درصدی در تصادفات دارد و 30 درصد مابقی بین جاده و خودرو تقسیم می شود،‌ گفت: از این فرمول در هیچ کشوری سابقه ای وجو ندارد و درصدها کاملا غلط هستند.

وی ادامه داد: هر چند جاده های کشورمان مطابق با استانداردهای جهانی نیست اما مشکل اصلی در بخش ندیریت و بهره برداری از جاده ها است.

غروی با بیان اینکه مصالح ساخت زیرساخت های جاده ای مانند سایر کالاهای تولید داخل مشکل استاندارد دارد،‌ گفت: جاده های ما گرفتاری قیر تقلبی و مصالح غیر استاندارد را دارند و با توجه به این مشکلات نمی توان گفت عامل انسانی 70 درصد از تصادفات را شامل می شود.

مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی‌ راه‌ها با اشاره به هزینه تصادفات جاده ای در کشور گفت: در حال حاضر هزینه تصادفات جاده ای برابر با 4.5 درصد تولید ناخالص داخل کشور است.

 

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: