سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
فراخوان کیسه‌های هوا به آئودی رسید

فراخوان کیسه‌های هوا به آئودی رسید

 فراخوان کیسه‌های هوا به آئودی رسید

به گزارش سایپا سرچ این شرکت اعلام کرد مشکل نرم افزاری به معنای آن است که کیسه های هوای سرنشین جلو در خودروهای A4 و S4 آئودی مدل سال های 2013 تا 2015 ممکن است در زمان تصادف باز نشود.

خودروسازان برای حل نواقص خودروهایشان پیش از اینکه همانند مورد کیسه های هوای معیوب تاکاتا به یک بحران ایمنی تبدیل شوند، تحت فشار فزاینده ای قرار گرفته اند.

در فراخوان مربوط به کیسه هوای تاکاتا، 10 خودروساز برای 7.8 میلیون دستگاه خودرو در آمریکا فراخوان داده اند اما مشکل آئودی با مشکل کیسه هوای تاکاتا که بادکننده آن ممکن است منفجر شود و قطعات فلزی همانند ترکش به سمت سرنشینان خودرو پرتاب شود، متفاوت است.

آئودی اعلام کرده مشکل نرم افزاری کیسه هوا را در طول آزمایش و مشاهده میدانی در اوت کشف کرده است. این امر منجر به تحلیل تصادفاتی در اروپا شد که کیسه هوا مورد استفاده قرار گرفته بود و در نتیجه این آزمایش ها آئودی تصمیم گرفت در آمریکا فراخوان دهد.

طبق گزارش جداگانه دیگر، مقامات آمریکایی در راستای تحقیقات از کیسه های هوای تاکاتا از هوندا موتور خواسته اند به 38 سوال پاسخ دهد تا دریابند آیا این خودروساز ژاپنی در مورد این مشکل از قبل اطلاع داشته و چه زمانی به معیوب بودن کیسه های هوا پی برده است.

سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا به هوندا دستور داده است تمامی جزییات مربوط به این کیسه های هوا از جمله گزارش کشته ها و مجروح های مربوط به آن را ارایه دهد.

همچنین توضیح دهد چه اقداماتی را برای تحقیقات در مورد کنترل کیفیت در کارخانه های تاکاتا و همچنین استانداردهای طراحی و اسناد شکایات مربوط به مسئولیت تولید اتخاذ کرده است.(ایسنا)

محصولات پیشنهادی

دیدگاه خود را ارسال نمایید