سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
پراید رکورد زد//رتبه 83 برای پراید در میان پرفروش ترین خودروهای جهان!

پراید رکورد زد//رتبه 83 برای پراید در میان پرفروش ترین خودروهای جهان!

پراید رکورد زد//رتبه 83 برای پراید در میان پرفروش ترین خودروهای جهان!

پراید بازهم رکورد زد تا نام صنعت خودروی ایران برای این تولید صنعتی خود باز هم در جهان شنیده شود. پراید در لیست ۱۰۰ خودروی برتر جهان به لحاظ میزان تولید قرار گرفته و بالاتر از فورداکواسپورت و جیلی امگرند رتبه 83 را به خود اختصاص داده تا جایی در بین بزرگان صنعت خودرو برای ایران دست و پا کند.

رفته‌رفته به پایان سال ۲۰۱۷ میلادی نزدیک می‌شویم و از همین روست که شاهدیم پیاپی آمارهای جدیدی از ارقام فروش و تولید خودرو در اقصی نقاط گیتی منتشر می‌شوند. در یکی از این آمارها که به ۱۰۰ خودروی پرفروش جهان مرتبط است، پراید را می‌بینیم که در جایگاه هشتاد و سوم جدول ایستاده است. پرایدی که این روزها به‌کرات از رفتن آن سخن می‌رود.

از این خودروی کوچک کره‌ای الاصل که اینک رنگ و بوی تماماً وطنی به خود گرفته، در ده ماهه نخست سال ۲۰۱۷، مجموعاً ۲۰۷,۸۲۸ دستگاه تولید شد که نسبت به پارسال، رشد ۵٫۵ درصدی را نشان می‌دهد. ناگفته نماند که از زمان ورود پراید به ایران تاکنون بیش از ۷ میلیون دستگاه از آن توسط سایپا به فروش رسید. رتبه‌های یکم تا دهم جدول پرفروش‌های جهان نیز طبق روال سابق به برندهای ژاپنی، آمریکایی و ژرمنی تعلق دارد. و در میان تمامی آنها، تویوتا کرولا با فروشی بیش از یک میلیون دستگاه، برجسته و جلودار است.

در میان سگمنت‌های مختلف نیز کرولا به عنوان پرفروش‌ترین سدان، فورد سری اف به عنوان پرفروش‌ترین پیکاپ، فولکس واگن گلف به عنوان پرفروش‌ترین هاچ‌بک و تویوتا راوفور به عنوان پرفروش‌ترین کراس‌اوور سال دست یافتند. هیوندای توسان و النترا نیز رتبه‌های ۱۳ و ۱۴ را به دست اورده‌اند که هرچند نسبت به سال قبل افت یافته اما کاملا برخلاف دیدگاه هموطنانی است که هنوز فکر می‌کنند این برندهای کره‌ای تنها در ایران محبوبیت و فروش دارند! در میان برندهای چینی هم هاوال توانسته با H6 رتبه ۲۱ جهان را به دست آورد که البته بیشتر آن را مدیون بازار داخلی چین است. در میان برندهای پرمیوم نیز مرسدس کلاس سی بالاتر از آئودی A3 و سایر خودروهای لوکس قرار گرفته است. چند نکته جالب درباره میزان تولید خودروسازان بزرگ این لیست وجود دارد که اشاره به آنها خالی از لطف نیست .


1- در بین ۲۰ خودروی اول جهان به لحاظ میزان تیراژ، این فولکس واگن است که با داشتن ۵ نماینده روی دست همه رقبا بلند شده است. جالب است که تیراژ این ۵ مدل روی هم بیش از 2.8 میلیون دستگاه است و این بدان معناست که تولید این ۵ مدل خودروی پرفروش آلمانی از برند فولکس‌واگن چیزی معادل ۲ برابر کل تولید سالانه صنعت خودروی ایران است.

2- پس از فولکس، در بین برندهای برجسته جهان نام تویوتا در بین ۲۰ خودروی پرتیراژ جهان برجسته‌تر از رقبا است. این شرکت ۴ مدل پرفروش‌ در این لیست دارد و مجموع تولید کمری، کورولا، راو۴ و هایلوکس روی هم رفته بیش از 2.6 میلیون دستگاه است.

3- هوندا نیز با داشتن ۳ محصول سی-آروی، آکورد و سیویک در بین ۲۰ مدل پرفروش اول جهان، مجموعا بیش از 1.33 میلیون دستگاه از این خودروها تولید کرده تا نشان دهد چه اندازه محصولات محبوبی تولید کرده و در ساخته‌های مشهورش مثل آکورد به میزان بالایی از اعتماد مشتریان برخوردار است.

4- لازم به یادآوری است که در بین 20 خودروی اول نام 7 سدان، 1 ون، 4 وانت، 5 کراس‌اوور و 3 هاچ‌بک دیده می شود که این به معنی دست بالاتر خودروهای سدان در بین انتخاب خریداران در بازارهای جهانی است.

محصولات پیشنهادی

دیدگاه خود را ارسال نمایید