سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
بخش جنوبی خط 3 مترو افتتاح شد

بخش جنوبی خط 3 مترو افتتاح شد

بخش جنوبی خط 3 مترو افتتاح شد

به گزارش سایپا سرچ   صبح امروز با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، سیدجعفر تشکری هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، هابیل درویش مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه‌، نایبی مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و جمعی از اعضای شورای شهر تهران بخش جنوبی خط 3 مترو تهران با هدف اتصال جنوب غربی شهر به شمال شرقی و کاهش ترافیک شهری در این کریدور به بهره‌برداری رسید.

این خط با عبور از نقاط ترافیکی بسیار مهم شهر تهران (میدان راه‌آهن، میدان ولیعصر، تقاطع بهشتی و شریعتی...) و تقاطع با خطوط دیگر مترو (تقاطع با خطوط 1، 4،6 و 7) نقش عمده‌ای در جابه جایی مسافر شهری به عهده خواهد داشت.

مشخصات کلی ایستگاه شهرک شریعتی عبارت است از: موقعیت جغرافیایی ایستگاه (بزرگراه شهید چراغی، جوانه)، محدوده خیابان مهران- بین ایستگاه‌های قلعه‌مرغی و عبدل آباد.

کار آغاز اجرای ایستگاه اشاره شده از تابستان 90 آغاز و در نهایت آماده‌سازی در حد عبور در زمستان 92 انجام و در نهایت مسافرگیری ایستگاه از زمستان 93 آغاز خواهد شد.

حجم کار در ایستگاه شهرک شریعتی عبارت است از 82 هزار متر مکعب خاکبرداری، 3 هزار تن میلگرد، 23 هزار متر کعب بتن، 24 هزار متر مکعب قالب و 11 هزار متر مکعب زیربنای ایستگاه است.

بر اساس این گزارش مشخصات بخش جنوبی خط 3 متروی تهران عبارتند از:

موقعیت جغرافیایی: از‌ آزادگان تا چهار راه ولیعصر

طول کلی مسیر: 12 کیلومتر

تعداد ایستگاه‌ها: 10 واحد

روش اجرای تونل: 2.1 کیلومتر ترانشه باز - 2.8 کیلومتر اتریشی - 6.8 کیلومتر مکانیزه

روش اجرای ایستگاه‌ها: 6 ایستگاه ترانشه باز - 4 ایستگاه‌ زیرزمینی (شمع و ریب)

طول تونل: 11 کیلومتر

 

محصولات پیشنهادی

دیدگاه خود را ارسال نمایید