سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
نگاهی به هزینه پیکان بازی

نگاهی به هزینه پیکان بازی

نگاهی به هزینه پیکان بازی

یکان خاص، پیکانی که با خاطرات کودکی و بزرگسالی چند نسل ایرانی پیوندی ناگسستنی دارد. از آن نسلی که شلوار پاچه گشاد و پیراهن یقه خرگوشی می‌پوشید، خط‌‌ریش‌‌اش را تا ته صورت پایین می‌آورد، دکمه بالای پیراهنش را باز می‌گذاشت، کت کمر تنگ می‌پوشید تا نسل بعدی که آرایش ریش و مد و لباس‌ها فرق کردند و تا به امروز! ‌نسل مدرن امروزی که نسل فست‌فود و برند و شبکه‌های اجتماعی است، نسلی که می‌گویند دارد از خود بیگانه می‌شود، اتفاقا با یکی از چیزهایی که بیگانه نشده، پیکان است! این است که هنوز پیکان در گوشه و کنار تهران و سایر کلانشهرها و نقاط دیگر کشور به چشم می‌خورد و در کنار خودروهای لوکس و مدرن امروزی، چیزی از ارج و قربش کاسته نشده است.

جالب است که حتی به نوعی می‌توان گفت پیکان، نوعی کلکسیون خاطرات نیز محسوب می‌شود، به طوری که حتی صاحبان خودروهای مدرن، پیکان که می‌بینند، شیشه را پایین می‌کشند، نگاهی می‌اندازند و با لبخندی گوشه لب، عبور این خودرو نوستالژیک و محو شدنش در افق(!) را نظاره می‌کنند.

عشق پیکان‌

در همین حال جماعتی عاشق و خوش‌ذوق را در میان گونه‌های مختلف عشاق، «پیکان‌باز» می‌نامند.

 

آنهایی که عاشقانه پیکانشان را دوست دارند و به گونه‌های مختلف و معمولا عجیب و غریب برایش هزینه‌ می‌کنند تا جایی که این هزینه شاید بخش عمده قیمت خود ماشین را شامل شود! اگر سری به فروشگاه‌های لوازم تزئینی ماشین بزنید، خواهید دید که وسایل تزئینی درون و بیرون پیکان از چه تنوع و فروشی برخوردار است.

 

 

به طوری که با پیشرفت فناوری، وسایل و روش‌های جدیدی در اختیار پیکان‌بازها قرار گرفته است. پیکانی که متعلق به یک پیکان‌باز است، مختصات و نشانه‌های مخصوص به خود را دارد.

معمولا شاه‌فنرهایش را پایین آورده‌اند به طوری که ارتفاع ماشین تا حد چسبیدن به کف خیابان کاهش یافته است. درون ماشین هم برای خود دنیایی دارد.