سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
نگاهی به محصولات آینده سایپا و ایران‌خودرو +عکس

نگاهی به محصولات آینده سایپا و ایران‌خودرو +عکس

 نگاهی به محصولات آینده سایپا و ایران‌خودرو ,عکس

بازار خودروهای زیر صد میلیون تومان ایران همواره از عدم تنوع و وجود خودروهای قدیمی و از رده خارج رنج می‌برده است.

بااین‌حال طی سال‌های اخیر با هجوم همه‌جانبهٔ خودروهای چینی به این بخش بازار، تنوعی نسبی در آن به وجود آمده است که البته نمی‌توان این نوع تنوع را مثبت تلقی کرد. درهرحال دو خودروساز بزرگ داخلی یعنی سایپا و ایران‌خودرو که هم‌اکنون بیشترین سهم را از بازار خودروی داخلی در اختیار دارند، جهت حفظ سهم خود از بازار، علاوه بر اینکه به عرضهٔ خودروهای چینی روی آورده‌اند، با بروز یا فیس‌لیفت کردن محصولات قبلی خود نیز سعی در ارائهٔ خودروهای جدیدی داشته‌اند.

به همین دلیل در این مطلب قصد داریم محصولات آیندهٔ این دو خودروساز کشور را معرفی کنیم.

دنا ELX

یکی از خودروهایی که در این لیست به‌زودی به بازار عرضه می‌شود، دنا فیس‌لیفت یا ELX است. خودرویی که نسخهٔ بروز شدهٔ دنای کنونی محسوب شده و ایران‌خودرو سعی داشته ایرادات آن‌را برطرف سازد. در دنا ELX بخش جانبی خودرو دستخوش تغییراتی شده که آن‌را متمایز از نمونهٔ فعلی کرده است. همچنین تغییراتی جزئی هم در چراغ‌های جلو و عقب ایجاد شده و گرافیکی زیباتر پیدا کرده‌اند. یکی از مهم‌ترین تغییرات دنا جدید، تجهیز آن به سانروف است تا با این آپشن محبوب بتواند نظر خریداران خودروهای چینی را به خود جلب کند.

 

بااین‌حال به نظر نمی‌رسد در بخش داخلی جز تغییراتی در سیستم مولتی‌مدیا، تغییرات دیگری ایجاد شده باشد. گفته می‌شود که دنای جدید مجهز به ایربگ‌های جانبی و گرم‌کن و سردکن صندلی‌ها خواهد بود که البته بعید به نظر می‌رسد. طبق گزارشات، این خودرو با دو موتور EF7 تنفس طبیعی و توربوشارژ تا پایان سال جاری با قیمتی کمتر از 50 میلیون تومان به بازار عرضه خواهد شد.

 

 

رنو L90 فیس‌لیفت

رنو لوگان یا L90 علیرغم موتور و گیربکس باکیفیتش، به دلیل طراحی ظاهری نه‌چندان زیبا همواره از سوی خریداران داخلی موردانتقاد بوده است. به همین دلیل چند سال پیش پارس‌خودرو به‌عنوان دیگر تولیدکنندهٔ L90 در ایران، آن‌را مورد فیس‌لیفت قرار داده و در نمای عقبی آن تغییراتی ایجاد کرد. حال ایران‌خودرو هم قصد عرضهٔ نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ L90 را دارد. البته این فیس‌لیفت کار ایران‌خودرو نیست و در سال 2009 توسط داچیا انجام گرفته است.