سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
اقتصادی‌ترین ماشین‌های دنیا

اقتصادی‌ترین ماشین‌های دنیا

 اقتصادی‌ترین ماشین‌های دنیا

مسلما همه به دنبال خودرویی با کیفیت خوب و قیمت مناسب هستیم. در اینجا به تعدادی خودرو که در حال حاضر عنوان اقتصادی‌ترین و به‌صرفه‌ترین خودروها را در جهان به خود اختصاص داده‌اند، اشاره می‌کنیم. البته این خودروها که برخی از نمونه‌هایش در بازار ایران هستند، به دلیل شرایط خاص بازار کشور، نه به عنوان خودروهای ارزان بلکه خودروهایی محسوب می‌شوند که اقشار مرفه لذت سواری با آنها را تجربه می‌کنند.

 

تویوتا یاریس ال‌اس سه‌در

 

تویوتا یاریس؛ خودرویی با پیشرفته‌ترین امکانات ابزاری، ابتدا سال 1378/ 1999 توسط شرکت ژاپنی تویوتا راهی بازار شد و خیلی زود به یکی از مقرون به‌صرفه‌ترین خودروها برای افراد با درآمد معمولی در جهان تبدیل شد. این خودرو موتور هوشمند چهار سیلندری با حجم 4/1 تا 5/1 لیتر دارد که 600 دور در دقیقه یا توانی معادل 106 اسب‌بخار فراهم می‌کند. تویوتا یاریس ال‌اس سه‌در، دو نوع جعبه دنده هشت سرعته خودکار و دستی دارد. طراحی این خودرو از نوع موتورجلو ـ محورجلو بوده است. این خودرو در حال حاضر در بازرا جهانی با قیمت ارزان15670 دلار (حدود 61 میلیون تومان) به فروش می‌رسد که البته این عدد در بازار ایران با احتساب تعرفه گمرک و واسطه‌ها به بیش از 110 میلیون تومان می‌رسد.

 

 

نیسان ورسا نوت اس

 

نیسان ورسا نوت اس (S)، خودرویی چندمنظوره است که توسط خودروساز ژاپنی از سال 1383/ 2004 تولید می‌شود. این خودرو صاحب یکی از طراحی‌های خوب میان خودروهای هاچ‌بک است. نیسان ورسا خودرویی کاملا مجهز بوده و دارای ابزارهای مختلف و سیستم تهویه هوا و درضمن چهار نفره است. فضای داخلی خودرو جادار و بزرگ است. جعبه‌دنده آن دستی پنج سرعته است و موتور آن چهارسیلندری با حجم6/1 لیتر است که توانی معادل 109 اسب‌بخار تولید می‌کند. گشتاور آن نیز 145 نیوتن‌متر است. این خودرو برای رانندگی شهری، از کارایی بالای برخوردار است. نیسان ورسا نوت اس، در حال حاضر با قیمت نسبتا ارزان 15005 دلار (حدود 59 میلیون تومان) در بازار جهانی به فروش می‌رسد.

 

 

فورد فیستا اس سدان