سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
چارچوب قرارداد تازه رنو و سایپا امروز نهایی می شود

چارچوب قرارداد تازه رنو و سایپا امروز نهایی می شود

چارچوب قرارداد تازه رنو و سایپا امروز نهایی می شود

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت از نهایی شدن چارچوب قرارداد سایپا و رنو امروز دوشنبه و احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات تا سه ماه آینده خبر داد و گفت: با توجه به میزان تعرفه واردات اگر شرکت های چینی برای توسعه ساخت داخل برنامه ای نداشته باشند، سال آینده از بازار خودرو ایران حذف می شوند.

یکشنبه در حاشیه گشایش نخستین نمایشگاه توانمندی های صنعت خودرو ایران در جمع خبرنگاران افزود: قرار است شرکت سایپا یکی از سایت های «سایپا کاشان یا پارس خودرو» را برای همکاری مشترک در اختیار رنو قرار دهد.

وی افزود: مذاکرات فیات با ایران خودرو هنوز نهایی نشده است؛ البته خودروسازان از شرکت های کیا، هیوندای و فولکس واگن برای همکاری با خودروسازان ایرانی آماده اند.

صالحی نیا در مورد ادامه همکاری ها با شرکت های چینی گفت: با توجه به میزان تعرفه واردات اگر شرکت های چینی برای توسعه ساخت داخل برنامه ای نداشته باشند، سال آینده از بازار خودرو ایران حذف می شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه همین مراسم درباره چرایی گرایش سبد کالایی صنعت خودرو به سوی چین، به خبرنگاران گفته بود در دوران تحریم بسیاری از کشورها مراودات خود را قطع کرده بودند اما چین با ما همراهی کرد و در ایران حضور داشت؛ بنابراین طبیعی است سازندگان ما برای تامین نیازهای خود به سوی چین حرکت کنند.
«محمدرضا نعمت زاده» افزوده بود: صرف چینی بودن کالاها به معنی نامرغوب بودن نیست و ما باید کالاها و فناوری های برتر آنها را خریداری کنیم؛ هرچند با باز شدن فضای مراودات تجاری فعالان اقتصادی به سوی افرادی می روند که کالاهای ارزان تر و باکیفیت تری ارائه کنند و شرایط بهتری داشته باشند.

 

محصولات پیشنهادی

دیدگاه خود را ارسال نمایید