سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
با سه میلیون میشه ماشین خرید

با سه میلیون میشه ماشین خرید

با سه میلیون میشه ماشین خرید

شاید خنده‌دار باشد و حتی جالب؛ شاید هم خیلی‌ها با گفتن پرسشی که در ادامه می‌خواهیم مطرح کنیم لبخند به لب بیاورند، قاه قاه بخندند یا متلکی بار کنند. اما به هر حال همین هست که هست. پرسش این است: من و ما افرادی هستیم که پول‌هایمان را روی هم گذاشته‌ایم و مجموعش شده است سه میلیون تومان!

از خودمان پرسیدیم با این پول هنگفت که حالت شرکت سهامی دارد چه کنیم؟ ایده های متنوع و گاه جذابی مطرح شد: از مسافرت گرفته تا ورود به بورس اوراق بهادار و گشت و گذار و علافی و بی خبری و مثل جنتلمن ها خرج کردن! اما هیچ کدام حائز رای اکثریت نشد. تا این که یکی از صاحبان سهام ایده ای نفسگیر مطرح کرد: خودرو می خریم و دم عیدی می رویم دوردور در خیابان های تهران و بعد هم اگر پا داد، شمال! همه هم مثل یکدیگر از آن خودرو استفاده می کنیم. رانندگی اش هم نوبتی باشد و البته استفاده اختصاصی ممنوع خواهد بود، مگر پای عشق و عاشقی وسط باشد که تازه در آن صورت هم شرایط باید چک شود تا اگر عشق از آن عشق های بادوام و مشروع بود، اجازه استفاده از خودرو داده شود. این صاحب سهام تصریح کرد: بدیهی است مخارج این خودرو پای همه خواهد بود. بخصوص اگر پخش درست و حسابی نداشته باشد که آن از نان شب واجب تر است!

تقاضا دارم نخندید. هرچند خود ما هم اولش بسیار خندیدیم و متلک های لوس و بی مزه بار این ایده کردیم. اما پس از مدتی مزه پراکنی ها فروکش کرد و سکوت سهمگینی بر جمع سهامداران سه میلیون تومانی حکمفرما شد. بعد هم پچ پچ ها شروع شد: نه بابا! بد هم نیست. ماشین هرچه قدیمی تر و عتیقه تر باحال تر! دوستان(!) این قدر لکسوس و بنز و بی ا م و و آئودی و خودروهای کره ای را دیده اند که خودروی ما داخلش مثل الماس می درخشه! اصلا آوانگارده! هنری! با دست نشونمون میدن! بچه ها اون ماشینه رو! حالی داره که نگو خیلی از رقبای ندیده، کنف خواهند شد. ندیدی مد شده تو ویترین این مغازه های گرون از این ماشینای قدیمی میذارن؟پس کلی کلاس داره و کی باکلاس تر از ما؟!...

خلاصه دردسرتان ندهم. بررسی های تکمیلی سهامداران نشان داد ایده این سهامدار با یک تیر چند نشان زدن است و مهم تر از مهم این که خدای جلب توجه است؛ چیزی که بسیاری از آقایان این روزها نیازمند آن هستند! به این صورت بود که ما راهی مراکز خرید و فروش خودرو شدیم و از عبدل آباد تا تهران پارس را طی طریق کردیم و باور کنید که چه نوستالژی هایی که ندیدیم و چه حالی که نکردیم. حالا البته الان زود است برایتان بگویم چی خریدیم و الان مشغول چه کاری با آن خودروی بی زبان هستیم. اما باور کنید حالی داشت که نگو. واقعا این سه میلیون تومان با وجود کاهش شدید ارزش پول ملی هنوز چه مصرف ها که ندارد و چه تاریخ هایی که با آن نمی شود خرید. بنابراین با اجازه سهامداران، مروری خواهیم داشت بر خودروها وآپشن هایی که با سه میلیون تومان روبه روی ما و بسان گزینه ای روی میز قرار گرفت.

بنابر این ما در بررسی ها مجدانه خودمان به چند نکته جالب درباره بازار خودروهای سه میلیون تومانی برخوردیم:

1- برخلاف تصور رایج بازار خودروهای سه میلیون تومانی اصلا کساد و کم رونق نیست. بلکه اتفاقا خیلی هم پررونق است.

2 ـ دوستان عشق ماشین و حتی کلکسیونرها تقریبا همیشه در این بازار پرسه می زنند تا خودرویی خاص گیرشان بیاید.

3 ـ خودروهایی چون بنز، کادیلاک، شورلت، بیوک، جگوار، کامارو و امثالهم، جنازه شان به برخی خودروهای امروزی می ارزد به طوری که قیمت برخی قدیمی ترین این خودروها از خودروهای صفر داخلی بیشتر است. خریداران این خودروها نیز به قول خودشان خریداران عشقی هستند و می خواهند با این خودرو ها عشق کنند. مثلا جالب است بدانید قدیمی ترین بنز زیر 12 میلیون تومان قیمت نمی خورد و درب و داغان ترین کادیلاک مونتاژ ایران هشت میلیون تومان قیمت دارد. حتی به موردی برخوردیم که یک شورلت ایمپالای قدیمی 35 میلیون تومان قیمت می خورد و سرش دعوا بود! هرچند رنگ سرمه ای متالیک این خودرو هوش را از سر بیننده می برد و انسان در نگاه اول عاشقش می شد.

و آنچه ما خریدیم:

حالا براحتی می توان فاش کرد که صاحبان سهام سه میلیونی با عنایت به نکوداشت تولید ملی یک دستگاه پیکان جوانان مدل 1356 قرمزرنگ را خریداری کردند. برای دریافت توضیحات بیشتر درباره این خودرو فهرست قبلی را مرور کنید تا بدانید چه چیزی خریده ایم. دردسرتان ندهم، وقتی این سطور را می خوانید صاحبان این سهام در درون این خودرو به جلب توجه دیگران مشغولند و تصمیم گرفته اند خودرو را در اختیار کسی که واقعا عاشق هم شده باشد برای طی فرآیند عاشقی، بگذارند. بخصوص این که رنگ بدنه وتودوزی آن کاملا با رنگ عشق تناسب دارد... موفق باشید

تاریخچه خودرو در ایران

سال 1266 شمسی ناصرالدین شاه قاجار در سفرهایش به اروپا با اتومبیل آشنا شده بود. ولی اعلیحضرت تمایلی به ورود آن به ایران نشان نداده بود و کالسکه های سلطنتی را به ماشین آهنی (تراموا ) ترجیح می داد.

اما 15 سال بعد در سال 1281 شمسی وقتی اولین بار مظفرالدین شاه در اروپا با وسیله ای عجیب که چهار چرخ داشت و بدون نیاز به اسب و قاطر حرکت می کرد مواجه شد، آن قدر محو تماشای خودرو و راننده خانم آن بود که بدون توجه به خزانه خالی مملکت، بلافاصله سفارش خرید دو دستگاه از آن را داد.

شاه اتومبیل ندیده! برای پرداخت هزینه دو دستگاه خودروی رنو آبی آسمانی تیره، نفت سوز مدل 1900 میلادی ساخت فرانسه، چند صد هزار لیره که معادل 4000 تومان می شد از بانک شاهنشاهی ایران قرض گرفت و بعدها این قرض را با مالیات و دارایی خزانه پرداخت کرد.

داستان خرید خودروهای ساخت اروپا به همین جا خلاصه نشد و اشرافیان و شاهزادگان و درباریان از اولین مشتریان شرکت های خودروسازی بودند.

تجار ایرانی که از سود هنگفت شرکت های خارجی خبردار شدند به این فکر افتادند که به جای حمل پرهزینه این خودروها خط مونتاژ و امتیاز آن را از کارخانه های اروپایی بگیرند تا بتوانند این سود سرشار را نصیب جیب خود کنند.

از اواسط دهه 1330 خودروسازی ایران ابتدا فقط با مونتاژ خودروهای خارجی و سپس با بومی کردن محصولات کشورهای صاحب صنعت خودرو، به ایران وارد شد.

گروه صنعتی ایران خودرو (ایران ناسیونال پیشین) در دهم شهریور 1341 با ثبت شرکت توسط برادران خیامی، احمد، محمود و حسن به منظور تولید و تهیه انواع خودرو، قطعات مربوط به آنها، فروش و صدور محصولات و با سرمایه ای حدود ده میلیون تومان در خیابان اکباتان تهران تأسیس شد. در اردیبهشت ۱۳۴۶ تولید پیکان با ظرفیت ۶۰ هزار دستگاه آغاز شد و بتدریج به ۱۲۰ هزار دستگاه افزایش یافت.

رنو 5

دو در

مدل: 1986

رنگ بدنه: قرمز

رنگ داخلی: طوسی

موتور: 1400 سی سی

کارکرد: خط فاصله

قیمت: سه میلیون تومان مقطوع

پراید هاچ بک

مدل: 1372

کارکرد: 250 هزار کیلومتر

رنگ: نقره ای

قیمت: سه میلیون و 800 هزار تومان

لندرور

نوع: دیفندر

مدل: 1987

رنگ: نارنجی

کارکرد: با افتخار 310 هزار کیلومتر!

دوگانه سوز

قیمت: سه میلیون و 400 هزار تومان

پیکان

مدل: جوانان ـ 1356

رنگ: قرمز

تودوزی: قرمز هماهنگ با بدنه

نوع اتاق: سدان

توضیحات: ارتفاع خوابیده، دارای پخش ردیف و مرتب، فنی سالم. به درد عشق پیکان ها می خورد. خریداران متفرقه تماس نگیرند. ضمنا خودرو اسپرت شده است.

قیمت:سه میلیون و صد هزار تومان

پیکان

مدل: جوانان ـ 1355

رنگ: سفید

قیمت: سه میلیون تومان

پیکان

مدل: 1359

رنگ: نخودی

حجم موتور: 1700 سی سی

توضیحات: خوش رخ و جوان پسند، سرحال، لامپ بنزی، رنگ فابریک

فولکس قورباغه ای (بیتل)

مدل:1970

رنگ: آبی فیروزه ای

گیربکس: دنده ای

کارکرد: شوخی می کنی می پرسی؟!

قیمت: سه میلیون تومان

جیپ شهباز

مدل: 1357

رنگ: طلایی

گیربکس: دنده ای

کارکرد: عمرا ذکر نخواهد شد!

قیمت: سه میلیون و 200 هزار تومان (که 200 تومان اضافی را برای تخفیف گذاشته اند!)

پژو 504

مدل: 1977

رنگ: قرمز متالیک

دوگانه سوز

توضیحات: تودوزی و روکش صندلی و کفپوش و رودری ها نو، ده روز پیش 300 هزار تومان برای تودوزی هزینه شده. توی خودرو در حد صفر. شیشه ها دودی ضد خش. فنی و بدنه بسیار سالم. دارای باتری اتمی. دیسک و صفحه کلاچ نو. همه لوازم فابریک و کلاسیک

قیمت: سه میلیون و 300 هزار تومان

نکته: ممنونم که از کارکرد چیزی نپرسیدید!

آریا (رامبلر)

مدل: 1355

رنگ: سفید

گیربکس: دنده ای از کنار فرمان

توضیحات: فنی سالم به شرط، چرخ های جلو فابریکی دیسکی، گیربکس و دیفرانسیل سالم، چهار حلقه لاستیک نو، تودوزی نو و داشبورد بدون ترک و بدون هیچ گونه پوسیدگی

قیمت:سه میلیون و 200 هزار تومان

ب ام و

نوع: 2002

مدل: 1971

گیربکس: دنده ای

رنگ: نارنجی

کارکرد: همان عمرا قبلی!

قیمت: سه میلیون تومان مقطوع!

توضیحات: منبع اگزوز یک تیکه ـ موتور روشن ـ رولبار. داشبورد بدون ـ ترک آمپر دور موتوردار ـ پلاک قدیم. مدارک کامل - (به دلیل قدیمی بودن سال تولید پلاک ملی نمی شود ـ قابل انتقال است) ارسال با خاور برای شهرستان ها امکان پذیر است.

ژیان (سیتروئن)

مدل: 1355

رنگ: سفید

گیربکس: دنده ای

دارای پلاک ملی

کارکرد: نقطه چین

قیمت: سه میلیون و300 هزار تومان

هیلمن آونجر (چهار در)

مدل: 1975

رنگ: آلبالویی

توضیحات: لاستیک 100 درصد با رینگ فابریک و چراغ عقب و جلو فابریک شیرنشان و شیشه ها فابریک. فرمان استخوانی فابریک ارتفاع خورده. برای دور زدن در ماه محرم و حرکت آرام و چرخیدن در محل، مشکی مات ساختمانی زدیم که با آب و کشیدن لنگ پاک می شود. تودوزی نیاز به رسیدگی دارد. خوراک تیونینگ کردن و تزئین برای مجالس

قیمت: سه میلیون و 400 هزار تومان

کارکرد: خریدار نیستی مزاحم نشو!

محصولات پیشنهادی

دیدگاه خود را ارسال نمایید