سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
اعلام نرخ عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک در سال ۹۴

اعلام نرخ عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک در سال ۹۴

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا

به گزارش سایپا سرچ  لایحه تعیین نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک و محدوده اضطرار شهر تهران در یکصدو بیست و ششمین جلسه شورا مورد بررسی قرار گرفت.

علیرضا دبیر رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا با تاکید بر اینکه تنها قشر متوسط و با درآمد بالا و مسئولین و افراد خاص از طرح ترافیک استفاده می کنند بنابراین اعتقاد داریم که این عوارض نباید به گونه​ای تعیین شود تا حقوق شهروندانی را که نمی توانند به محدوده طرح تردد داشته باشند تضعیف شود.

به اعتقاد دبیر عوارض طرح ترافیک به عارضه ای برای شهر تبدیل شده است چراکه هدفش از اجرا برای کاهش آلودگی و کاهش ترافیک بود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا در جریان بررسی لایحه مذکور با اعلام این خبر که نرخ طرح ترافیک در سال ۹۴ مورد تصویب اعضا شورا قرار گرفته است اعلام داشت : برای جانبازان ۲۵ تا ۷۰ درصد، معلولین، بیماران خاص و خبرنگاران حدود ۲۵ درصد افزایش خواهد داشت.

وی با بیان این مطلب که طبق سنوات قبل برای جانبازان ۷۰ درصد به بالا نیز طرح ترافیک رایگان خواهد بود، افزود: در سایر بندهای مورد نظر در جداول صدور طرح ترافیک به محدوده طرح ترافیک افزایش ۳۰ درصدی را برای سال ۹۴ خواهیم داشت.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز خاطر نشان کرد: در بحث ورود کامیون های دارای مجوز تردد در طی روز نیز تغییراتی را داشته ایم که در سال آینده هزینه ورود این وسائل نقیله جهت تردد در شهر ۴۰ هزار تومان خواهد بود.

دبیر تاکید کرد: تردد کامیون ها در طول روز در سطح شهر ممنوع است و تنها با صدور مجوز از مراجع ذی صلاح تردد آنها در طی روز در سطح شهر امکان پذیر است.

محصولات پیشنهادی

دیدگاه خود را ارسال نمایید