سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
تکلیف ‌آزاد راه تهران-شمال مشخص شد

تکلیف ‌آزاد راه تهران-شمال مشخص شد

تکلیف ‌آزاد راه تهران-شمال مشخص شد

 به گزارش سايپا سرچ معاون شرکت ساخت با بیان اینکه گزارشی در مورد ظرفیت‌‌های ترافیکی محور‌های منتهی به شمال تهیه کرده‌ایم، گفت: هدف‌گذاری دولت درباره آزادراه تهران-شمال تکمیل قطعه یک و اتصال جاده موجود به قطعات یک و چهار است.

خیرالله خادمی در گفت وگو با فارس، اظهار داشت: در حال حاضر چهار بزرگراه به شمال کشور وجود دارد که اولویت وزارت راه و شهرسازی تکمیل این کریدورها است.

وی درباره تصمیم دولت در مورد آزادراه تهران-شمال بیان کرد: در این باره گزارشی با هدایت وزیر راه و شهرسازی و نظارت مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل تهیه شده است؛ در این گزارش ظرفیت های ترافیکی همه راه ها و مبادی ورودی به شمال کشور بررسی شده است تا با توجه به منابع اعتباری موجود، این پروژه ها با اولویت تکمیل شود.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اظهار داشت: در این بررسی، به این نکته رسیدیم که قطعه اول آزادراه تهران-شمال در کاهش ترافیک مسیر کندوان، تأثیر بسزایی دارد، در حال حاضر این قطعه پیشرفت فیزیکی بالایی دارد و در حال تکمیل است.

خادمی ادامه داد: در راستای کاهش بار ترافیکی محور چالوس، باید «مسیر فیروزکوه »، «محورهراز» و «قطعه اول آزادراه تهران - شمال» را به اتمام برسانیم ضمن آنکه «بهسازی راه موجود چالوس» را نیز انجام دهیم.

وی بیان کرد: با تکمیل این پروژه ها بخش زیادی از مشکلات ترافیکی محور های منتهی به شمال کشور خصوصاً محور چالوس رفع می شود، و اگر منابع اعتباری به دست آوردیم ادامه مسیر آزادراه تهران-شمال (قطعات 2 و 3) را تکمیل می کنیم.

وی با بیان اینکه برای تکمیل آزادراه تهران-شمال در قطعات 2 و 3 بیش از 10 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم، گفت: در حال حاضر این رقم در چارچوب اعتباری عمرانی کشور نمی گنجد، از سوی دیگر نباید منتظر ماند تا مردم در ترافیک سنگین محورهای منتهی به شمال و برعکس معطل بمانند.

خادمی افزود: اگر محور فیروزکوه و محور هراز در قالب بزرگراه تکمیل شود، حدود 40 درصد از بار ترافیکی محور چالوس کاهش می یابد.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ادامه داد: قطعه یک آزادراه تهران تا شمال از تهران تا شهرستانک در حال تکمیل است که به زودی عملیات اجرایی آن به پایان می رسد؛ برنامه داریم بین کیلومتر پایانی منطقه یک آزادراه تا کیلومتر صفر منطقه 4 آزادراه بهسازی مسیر موجود را انجام دهیم تا ظرفیت محور موجود افزایش یابد؛ بدین ترتیب که مسافران ابتدا وارد قطعه یک آزادراه شده و پس از خروج از قطعه یک در شهرستانک وارد جاده موجود می شوند و پس از طی مسیر، در ابتدای قطعه چهار (مرزن آباد)، دوباره وارد آزادراه شده و تا دو راهی تنکابن (خروجی آزادراه) ادامه مسیر می دهند.

 

محصولات پیشنهادی

دیدگاه خود را ارسال نمایید