سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
ورود 2 خودروی جدید چینی به بازار ایران + قیمت

ورود 2 خودروی جدید چینی به بازار ایران + قیمت

دو خودروی جدید با نام هن‌تنگ X5 و هن‌تنگ X7 بتازگی با مدل 2018 وارد کشور شده و فروش آن نیز با قیمتی رقابتی آغاز شده است.

هر دوی این محصولات با سطح رفاهی بسیار بالایی در کشور عرضه خواهند شد.

هن‌تنگ X5 مدل 2018 با قیمت 136/000/000

 

هن‌تنگ X7 مدل 2018 با قیمت 157/000/000

 

مسلما شما هم، مثل نگارنده‌ی این مطلب، نام هن‌تنگ (Hanteng) را برای اولین‌بار می‌شنوید. این برند، در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد و اولین محصول خود را با نام X7، در سال ۲۰۱۵ معرفی کرد. هن‌تنگ در سال ۲۰۱۶، کراس‌اور کامپکت X5 را به سبد خود اضافه کرد. این شرکت در سال ۲۰۱۷، با معرفی نمونه‌ی فیس‌لیفت X7 با کد X7S و نسخه‌ی هیبرید با کد X7 PHEV، خودروهای تولیدی خود را به ۴ عدد رساند. در حال حاضر، کراس‌اورهای هن‌تنگ X5 و X7، برای واردات به ایران انتخاب شده‌اند.

ه ن‌تنگ X5، ابعادی نزدیک به هیوندای توسان دارد و در کشور چین، صرفا با یک نوع پیشرانه عرضه می‌شود. این کراس‌اور کامپکت، موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژ به قدرت ۱۵۴ اسب بخار دارد که در ۵۶۰۰ دور بر دقیقه به حداکثر خود می‌رسد. هن‌تنگ X5، نهایت گشتاور ۲۱۵ نیوتن‌متر را از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دور بر دقیقه تولید می‌کند تا روی کاغذ، شتاب‌گیری قابل قبولی از دورهای پایین داشته باشد. این کراس‌اور، صرفا با گیربکس اتوماتیک CVT و سیستم انتقال نیروی دیفرانسیل جلو عرضه می‌شود و بنا به ادعای شرکت وارکننده، میانگین مصرف سوخت ۷.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر، استاندارد آلایندگی یورو ۵ و نهایت سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت خواهد داشت. اطلاعات دقیقی از زمان‌ سرعت‌گیری هن‌تنگ X5 در تست صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت وجود ندارد، اما با توجه به وزن خالص ۱۴۹۸ کیلوگرم، پیشرانه‌ی ۱۵۴ اسب بخار و گیربکس CVT، می‌توان مطمئن بود که در زمانی حدود ۱۱ تا ۱۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.