سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
اعتراض رانندگان تاکسی‌ فرودگاه به الزام خرید تویوتای هیبریدی

اعتراض رانندگان تاکسی‌ فرودگاه به الزام خرید تویوتای هیبریدی

اعتراض رانندگان تاکسی‌ فرودگاه به الزام خرید تویوتای هیبریدی

رانندگان تاکسی ویژه فرودگاه‌های امام خمینی (ره) و مهرآباد امروز در اعتراض به عدم هماهنگی تاکسیرانی و شهر فرودگاهی امام خمینی و ممنوعیت مسافرگیری آنها به دلیل نداشتن خودروی تویوتا هیبریدی، مقابل وزارت راه تجمع کرده‌اند.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از فارس، اختلاف تاکسیرانی و فرودگاه امام، الزام دارا بودن خودرو هیبریدی برای رانندگان تاکسی ویژه فرودگاه به جای خودروهای تولید داخل آریو و سمند و دستورالعمل توقف سرویس‌گیری رانندگان دارای خودروهای سمند و آریو در فرودگاه امام و بیکاری آنها، از دلایل اعتراض رانندگان تاکسی مقابل وزارت راه عنوان شده است.

‌یکی از این تجمع کنندگان در این‌باره به فارس گفت: مشکل ما رانندگان تاکسی که امروز مقابل وزارت راه تجمع کرده‌ایم تعدیل یک‌سری از خودروهای ناوگان تاکسی ویژه فرودگاه است،ما پیش از این خودروی فرسوده خود را با خودروهای تولید داخل سمند و آریو تعویض کردیم اما شهر فرودگاهی امام خمینی الزام کرده است که خودروهای تاکسی ویژه باید تویوتا هیبریدی باشد.

وی با بیان اینکه تجمع کنندگان امروز حدود 800 نفر از رانندگان تاکسی ویژه فرودگاه‌های امام و مهرآباد هستند، گفت: پیش از این هم مقابل مجلس اعتراض‌های خود را عنوان کردیم، ما قادر به خرید تویوتا هیبریدی نیستیم زیرا نرخ آن گرانتر است و هزینه‌های بالایی دارد.

 

این راننده تاکسی گفت: یک دستگاه خودروی تویوتا هیبریدی حدود 200 میلیون تومان قیمت دارد که باید ماهانه 3.5 میلیون تومان قسط و حدود یک میلیون تومان آبونمان و هزینه بدهیم و جمعاً ماهانه حدود 4 میلیون تومان برای ما هزینه و قسط دارد در حالی که ما رانندگان تاکسی درامد چندانی نداریم.‌


وی ادامه داد: رانندگان تاکسی 10 درصد حق کمیسیون به شرکت تعاونی تاکسیرانی پرداخت می‌کنند که این رقم هم پیش از این از ما دریافت شده است اما وقتی به الزام شهر فرودگاهی باید تویوتای هیبریدی داشته باشیم دیگر نمی‌توانیم با این خودروهای فعلی فعالیت کنیم و اختلاف تاکسیرانی و شهر فرودگاهی امام خمینی، کار دست ما داده است.


این راننده تاکسی با انتقاد از اینکه چرا باید خودروی تویوتای هیبریدی خارجی را بر تولیدات داخل ترجیح بدهیم، گفت: یکی از شرکت‌ها که متولی تویوتای هیبریدی است خود این خودروها را وارد می‌کند و به صورت اجاره به شرط تملیک به راننده می‌دهد اما ما از نظر مالی توانایی خرید و پرداخت اقساط این تویوتاها را نداریم.

وی افزود: رانندگان تاکسی ویژه فرودگاه‌های امام و مهرآباد زیر نظر شرکت تعاونی تاکسیرانی تهران فعالیت می‌کنند اما پس از الزام بر وجود خودروهای هیبریدی، اجازه فعالیت به ما را در فرودگاه امام ندادند و ممنوع‌السرویس شده‌ایم.

 

این راننده تاکسی یادآور شد: در حال حاضر حدود 20 روز است که نمی‌توانیم فعالیت کنیم و خودروهای ما خوابیده‌اند و برای پرداخت اقساط همین خودروهای سمند و آریو هم دچار مشکل شده‌ایم.

وی یادآور شد: به تازگی فرودگاه مهرآباد هم به تبعیت از فرودگاه امام الزام کرده است که خودروهای تاکسی ویژه باید حتماً از نوع تویوتا هیبریدی باشد و این برای رانندگان تاکسی مشکل‌آفرین شده است.

این خبرگزاری آماده انتشار توضیحات مسئولان مربوط درباره این موضوع است.

محصولات پیشنهادی

دیدگاه خود را ارسال نمایید