سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
بزرگترین ماشین های جهان!(+عکس)

بزرگترین ماشین های جهان!(+عکس)

بزرگترین ماشین های جهان!(,عکس)

مفهوم "ماشین" سابقه ای برابر با تمام دوران پیشرفت و شکل گیری تکنولوژی روی کره زمین دارد. آن هنگام که نخستین تلاش ها و خلاقیت های بشر منتج به شکل گیری ابزارهایی شد که گذران زندگی را ساده تر می کردند تا اختراع ابر رایانه ها مفهوم "ماشین" هیچگاه از ذهن انسان فاصله نگرفته است شاید به همین دلیل باشد که واژه زندگی ماشینی را به کار می بریم زیرا در این دوران همه چیز وابسته به یک فرایند ماشینی شده است.

با این مقدمه می توان پیش بینی کرد که برای امروز در پول نیوز از ماشین ها خواهیم گفت اما نگاه ماشینی ما مقداری نامتعارف خواهد بود زیرا می خواهیم از بزرگترین ماشین های ساخت بشر در جهان بگوئیم، ماشین هایی که ابعاد غول آسای آنها هر مخاطبی را شگفت زده خواهد کرد، در این ماجراجویی ماشینی همراه پول نیوز باشید.

خوب کار را به شمارش معکوس آغاز می کنیم و رتبه دهم لیست ما به یک عنکبوت مکانیکی عول پیکر اختصاص خواهد داشت.

لا-پرنسس یا شاهزاده خانم عنکبوتی آهنی است که 15 متر ارتفاع دارد و وزن آن نیز حدود 37 تن برآورد می شود. این ماشین بزرگ توسط کمپانی فرانسوی لا- ماشین طراحی  ساخته شده است. این عنکوبت در شهرهای مختلف اروپایی و آسیایی به نمایش گذاشته شده است.

 

 

9. بلاز 75710

این کمپرسی غول پیکر توسط کمپانی بلاروسی بلاز طراحی و ساخته شده است. هزینه تولید هر دستگاه از آن بالغ بر 6 میلیون دلار است. طول این هیولای زمینی 20.6 متر، غرض آن 9.87 متر و ارتفاع آن 8.16 متر است!

وزن خودرو بدون بار برابر با 360 تن است و توانایی بارگیری 450 تن را نیز دارد. بلاز 75710 از دو موتور دیزل با مجموع خروجی 4600 اسب بخار استفاده می کند که 4.6 برابر بیشتر از توان سوپر اسپرتی مانند بوگاتی ویرون است!

سابقه کمپانی بلاز به سال 1948 بازمی گردد و دفتر مرکزی آن در شهر ژودزینا در بلاروس قرار دارد.

 

8. آنتونوف آن – 225 مریا

بزرگترین هواپیمای بال ثابت جهان است که با اهداف باری- ترابری طراحی شده است. نخستین پرواز مریا در دسامبر سال 1988 گزارش شده است. این هواپیما توسط آنتونوف شوروی سابق طراحی شد و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، تولید آن در اوکراین دنبال شد. مریا در زبان اوکراینی ها به مفهوم "رویا" آمده است. این غول آسمانی 84 متر طول دارد و طول بال های آن نیز برابر با 88.4 متر است. بیشترین وزن بلند شده از روی زمین برای مریا برابر با 640 تن گزارش شده است.

 

7. گوستاو بزرگ

بزرگترین تانکی بود که در طول تاریخ ساخته شد. از این تانک فقط دو دستگاه ساخته شد که مدل دوم Dora نام داشت. این تانک 1350 تن وزن داشت و می‌توانست بمب‌های 7 تنی را تا مسافت 29 مایل پرتاب کند. این تانک روی ریل حرکت می‌کرد. این غول آلمانی 47.3 متر طول، 7.12 متر عرض و 11.6 متر ارتفاع داشت. طول لوله آن نیز 32.5 متر بود.

ارتش نازی چندان در استفاده از این سلاح موفق نبود زیرا اندازه عجیب و غریب آن موجب می شد براحتی توسط نیروی هوایی دشمن شناسایی شود و براحتی با یک بمب متوقف نابود شود.