سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
تا 3 سال دیگر، از قیمت خودرو شما 30% کم خواهد شد!

تا 3 سال دیگر، از قیمت خودرو شما 30% کم خواهد شد!

تا  3 سال دیگر، از قیمت خودرو شما 30% کم خواهد شد!

چند سالی است که اتومبیل چینی سهم زیادی از بازار خودروی کشور را به خود اختصاص داده­اند و این موضوع نیز دلایل خاص خود را دارد که از توضیح این بحث خارج است. اتومبیل های چینی با ظاهری تقریباً زیبا و آپشن­های بیشتر از مدل‌های ایرانی، در محدوده­های قیمتی متوسط و زیر 60 میلیون جزء گزینه­های اصلی خریداران می‌باشند.

زیرا این دسته قیمتی، جزو دسته های بسیار خلوت در انتخاب خودرو است. در کنار مزایا و معایبی که برای خودروهای چینی می­توان برشمرد و حتی این خودروها را نسبت به بسیاری از خودروهای وطنی در سطح بالاتری به لحاظ ایمنی و کیفیت دانست، یک نکته کلیدی را باید مدنظر قرار داد و آن‌هم افت قیمت شدید خودروهای چینی در سال­های ابتدایی خرید و بخصوص 3 سال اول است. در این هنگام با افت قابل‌توجه قیمت خودرو مواجه خواهید شد.

این مقاله به بررسی افت قیمت برخی خودروهای چینی و مقایسه آن با تعدادی از خودروسازان داخلی می‌پردازد و خرید خودرو چینی و ایرانی را از یک زاویه متفاوت بررسی می­نماید:

MVM : MVM ­ها از محصولات شرکت چری در چین می­باشند که در ایران توسط مدیران خودرو به فروش می‌رسد. افت قیمت در برخی محصولات این شرکت مانند 315 حتی به 30 درصد نیز می­رسد که رقم وحشتناکی است.

MG: کمپانی MG یکی از کمپانی­های مطرح در بازار داخلی بوده و محصولات آن نیز دارای طرفداران پروپاقرصی است. دور از انصاف است که نگوییم برخی خودروهای این شرکت از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. در مورد برخی محصولات این کمپانی نظیر MG 6 مگنت و لیفت­بک، افت قیمت حتی به 28 درصد نیز می­رسد که عدد بسیار بالایی است.

JAC : JAC در سالیان اخیر با محصولاتی چون JAC S5 نام خود را بر سر زبان­ها انداخته است اما افت قیمت در برخی محصولات آن نظیر J5 به بیش از 19 درصد نیز می­رسد البته این عدد در مقابل 28درصد MG بسیار پایین‌تر است.

LIFAN: این شرکت نیز خودرویی چون X50 را که طرحی از آلفارومئو می­باشند در سبد محصولات خود دارد. افت قیمت محصولات این خودروساز نیز در سه سال اول تقریباً 19 درصد است.

ایران­ خودرو: محصولات ایران­خودرو عمدتاً دارای افت قیمتی بین 13 تا 16 درصد و در برخی خودروها حتی 19درصد نیز است. به‌عنوان‌مثال افت قیمت پژو 206 SD در حدود 13 درصد و افت قیمت رانا در حدود 18 درصد است.

سایپا: سایپا که خانواده پراید و مشابهات آن را پشتیبانی می­نماید همانند ایران­خودرو و کمی بهتر است به‌عنوان‌مثال افت قیمت پراید 131 در حدود 12 درصد در 3 سال اول است.

پارس­ خودرو: پارس­خودرو نیز از دیگر شرکت­های داخلی است که تندر 90 را می­توان مهم­ترین محصول آن دانست و افت قیمت آن نیز در حدود 10 درصد است.

حال اگر قصد خرید خودرو دارید می­توانید از زاویه دیگری به این قضیه نگاه کنید و خودرویی را خریداری کنید که با افت کمتری مواجه شود و در انجام خرید خودرو نیز خودرویی را انتخاب نمایید که سالم بوده و افت قیمت سال­های نخستین خود را پشت سر گذاشته است.

 

محصولات پیشنهادی

دیدگاه خود را ارسال نمایید