سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
4 خودروی چینی بسیار کم‌فروش در بازار ایران

4 خودروی چینی بسیار کم‌فروش در بازار ایران

4 خودروی چینی بسیار کم‌فروش در بازار ایران

همان طور که می‌دانیم چند سالی است هجوم محصولات چینی به گونه‌ای افسارگسیخته دنیا را تسخیر کرده و بازار خودرو نیز از این یورش در امان نمانده است.

به نقل از روزنامه جام‌جم، از محصولات ابتدایی کشاورزی همچون دسته‌بیل و داس گرفته تا حساس‌ترین قطعات و لوازم در عرصه پزشکی. بازار خودرو نیز از این یورش در امان نمانده است. هرچند روزهای ابتدایی این حضور با اما و اگرهای زیادی از سوی مصرف‌کنندگان روبه رو بود، اما به مرور زمان این حس غریبگی شدت خود را از دست داد و مردم وقتی دیدند این محصولات به روز و مملو از تجهیزات را با قیمتی معادل محصولات تکراری داخلی می‌توانند داشته باشند، آغوش‌شان را به روی این گونه محصولات باز کردند تا آنجا که امروز شاهد حضور بسیار پررنگ آنها در خیابان‌ها و جاده‌ها هستیم.

میان انبوه این خودروها مدل‌هایی نیز بودند که با اقبال بسیار بدی از مصرف‌کنندگان روبه‌رو نشدند که علت آن شاید نا آشنایی روزهای اول مردم با این محصولات بود یا ناشناخته بودن نمایندگی‌هایی که سعی داشتند آنها را میان مردم راه دهند. برخی از این مدل‌ها نیز آن‌قدر برای حضور در ایران عجله داشتند که فراموش کردند حداقل تجهیزات را با خود همراه بیاورند.

در این گزارش با تعدادی از خودروهای بسیار کم فروش چینی بازار ایران آشنا می‌شویم.

 

سابرینا این خودرو چینی محصول شرکت بایک است. بایک به عنوان یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان چینی، محصولاتی را با همکاری شرکت‌های خارجی همچون مرسدس بنز، جیپ و هیوندای طراحی و تولید می‌کند. چندی پیش نیز بخشی از فناوری مهندسی شرکت ورشکسته شده سوئدی به نام SAAB‌ را خرید.

خودروی سابرینا توسط شرکت دیار خودرو که در گلپایگان است به بازار ایران معرفی شد و شاید یکی از دلایل موفق نبودن در بازار فروش‌اش به خاطر ناشناخته بودن همین شرکت ایرانی در بین سایر رقبای خود باشد.

سابرینا با ورود خود به بازار بینندگان خود را به یاد سری B مرسدس انداخت. این تشابه فقط به ظاهر این خودرو مربوط است و در بخش فنی خبری از فناوری مدرن آلمان در آن نیست. موتور و گیربکس آن از شاهکارهای شرکت میتسوبیشی ژاپن است. البته شاید بتوان بین ظاهر سابرینا و مشخصات فنی‌ آن رابطه‌ای برقرار کرد و آن همکاری شرکت میتسوبیشی با دایملر کرایسلر است تا جایی که این خودرو را به میتسوبیشی کلت بسیار شبیه کرده است.

در نمای داخلی این خودرو نیز فضاسازی مرسدس بنز خودنمایی می‌کند. ارگونومی مناسب، زیبایی و راحتی، ارمغان مهندسی آلمانی است که سرنشینان سابرینا آن را بخوبی لمس خواهند کرد. داشبورد آن تلفیقی از الگوی طراحی اشتوتگارت و ساخته شده از پلاستیک خشک و ارزانقیمت است و فرمان آن نیز بی‌شباهت به ب‌ام‌وهای جدید نیست. فضای داخلی آن بخصوص در قسمت عقب به اندازه کافی بزرگ و مناسب است و با فضای تنگ و خفه ۲۰۶ اصلا قابل مقایسه نیست. تنها شباهت سابرینا با ۲۰۶ را شاید بتوان ندیدن درِ موتور توسط راننده عنوان کرد. در این خودرو نیز راننده اگر سر خود را به سقف هم بچسباند خبری از درِ موتور و جلوی خودرو نیست، اما به دست آوردن ابعاد خودرو کار چندان مشکلی نیز نخواهد بود. گیربکس اتوماتیک آن بخوبی می‌تواند قدرت موتور ۱۱۳ اسب بخاری را به چرخ‌های جلو منتقل کند و تعویض دنده‌ها را به نرمی انجام می‌دهد. سیستم تعلیق آن نیز به شکل باورنکردنی‌ نرم و کاراست و در آن از کوبش‌های آزاردهنده بخصوص در قسمت عقب اثری نیست.

طراحان چینی از نظر تجهیزات جانبی نیز برای این خودرو چیزی کم نگذاشته‌اند و انبوهی از تجهیزات را برای آن در نظر گرفته‌اند. کروز کنترل، کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، سیستم تهویه مطبوع، سانروف برقی، محفظه سردکن، سیستم ایمنی سانروف و شیشه‌ها در مقابل اشیا، سنسور باران، سنسور دنده عقب، چراغ‌های قابل تنظیم از داخل، صفحه نمایشگر لمسی با امکان مکان‌یاب ماهواره‌ای و آینه‌های جانبی برقی و تاشو از جمله این تجهیزات هستند.