سایپا سرچ | لحظه به لحظه با اخبار و قیمت روز خودرو
تهران -پردیس پُردرآمدترین آزادراه ایران

تهران -پردیس پُردرآمدترین آزادراه ایران

تهران -پردیس پُردرآمدترین آزادراه ایران

به گزارش سايپا سرچ   از اول شهریور ماه سال جاری نرخ عبور از آزادراه‌های کشور به‌طور میانگین حدود 33 درصد گران شد. آزادراه تهران-پردیس یکی از همین آزادراه‌ها بود که نرخ عوارض به واسطه چراغ سبز وزارت راه و شهرسازی از 2500 تومان به 3000 تومان افزایش یافت. آزادراهی که در سال 93 دو بار نرخ عبور از آن افزایش یافته بود؛ اوایل سال گذشته نرخ آزادراه نرخ عوارض این آزادراه از 1800 تومان به 2000 و بلافاصله‌ای اندک به 2500 تومان افزایش یافته بود.

به گزارش تسنیم، این آزادراه بر اساس آمار رسمی جزو چهار آزادراه پرتردد کشور و به تبع آن پردرآمدترین ازادراه ایران لقب گرفته است. یکی از دلایل قرار گرفتن نام این آزادراه در صدر فهرست آزادراه‌های پردرآمد طول کم آن و هزینه‌های نگهداری پایین است. در سال 93 حدود 14 میلیون تردد در این آزادراه ثبت شد، در حالی که در آزادراه حرم تا حرم طی سال 93 مجموعا 3 میلیون تردد ثبت شده است.

اگر فقط تردد خودروهای سواری با نرخ عوارض 2500 تومان را در نظر بگیریم در سالی که گذشت آزادراه تهران-پردیس حدود 35 میلیارد تومان درآمد داشته است، البته این منهای زمین‌های داده شده به این شرکت است. درآمدهای ناشی از تبلیغات و... را نیز نادیده گرفته‌ایم. پس از این آزادراه نیز آزادراه قزوین-رشت با درآمد 34 میلیارد تومانی قرار گرفته است.

محصولات پیشنهادی

دیدگاه خود را ارسال نمایید