مشاهده مطالب

انسداد سه محور شمالی کشور

 به گزارش سايپا سرچ رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، از انسداد محورهای هراز، چالوس و فیروزکوه (منطقه ورسک و دوآب) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار تقی مهری از انسداد جاده های چالوس و هراز (تونل یک) به علت ریزش کوه خبر داد و گفت: همچنین منطقه ورسک و دوآب محور فیروزکوه که شب گذشته(یکشنبه) مسدود و بصورت مقطعی باز شده بود، اکنون بسته است و تردد خودروها بصورت یک لاین و مقطعی انجام می شود.

وی درباره ناپدید شدن 25 خودرو در جاده چالوس تصریح کرد: این حادثه در 17 کیلومتری شهر کرج در مسیر مرزن آباد که یک طرفه بوده، رخ داده و احتمالا این حادثه در مسیر اصلی که پلیس حضور دارد، اتفاق نیافتاده، زیرا ماموران چنین حادثه ای را مشاهده نکرده اند. سیل زدگان به علت بارندگی و ریزش سیلاب دچار حوادث طبیعی و نه حوادث جاده ای شدند.

مهری، به امدادرسانی پلیس راه، فرماندهی انتظامی استان البرز و دستگاه های امدادی برای کمک به حادثه دیدگان سیل شب گذشته اشاره کرد و از مسافران استان های شمالی کشور خواست تا بازگشایی کامل جاده ها حتی الامکان بازگشت خود را به تعویق بیاندازند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه رانندگی در هوای بارانی با شرایط عادی فرق می کند به رانندگان توصیه کرد، در شرایط بارانی و مه آلود با چراغ های روشن رانندگی کنند و ضمن توجه به دستورات پلیس و حفظ فاصله طولی با خودرو جلویی، با سرعت مطمئنه به رانندگی ادامه دهند.

مهری افزود: همچنین صبح امروز(دوشنبه) در اثر بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب، رستورانی در 20 کیلومتری جنوب مرزن آباد به سمت کرج دچار آسیب شد که بر اثر این حادثه، این جاده نیز مسدود شده، البته ماموران پلیس و راهداری درصددند تا جاده مزبور را بازکنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا به تمهیدات پلیس راهنمایی و رانندگی قبل از ماه مبارک رمضان برای مرحله دوم سفرهای تابستانی و عید سعید فطر اشاره کرد و گفت: مرحله دوم اجرای طرح تابستانی سفرها با هماهنگی تمامی دستگاه های امدادی و خدماتی و با محوریت پلیس اجرا شد.

مهری به تدابیر فرمانده ناجا و نیز جانشین وی برای تعطیلات عید فطر و نیز آمادگی مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور بویژه استان های شمالی و استان های همجوار اشاره کرد و گفت: تلاش کردیم با بهره گیری از پلیس های تخصصی، بکارگیری نیروی انسانی و تجهیزات لازم، بستر سفر خوبی را برای هموطنان فراهم کنیم.

وی از افزایش 14 درصدی سفر و نیز کاهش 11 درصدی تصادفات فوتی در تعطیلات چهار روزه عید فطر امسال در مقایسه با سال گذشته(1393) خبر داد و افزود: طی این مدت شش میلیون تردد در سطح کشور به ثبت رسیده است.

مهری ادامه داد: در این ایام، سفر و تردد در محورهای چالوس 31 درصد، هراز 50 درصد، قم - اصفهان 67 درصد، فیروزکوه 34 درصد، آزاد راه های قزوین - رشت 11 درصد، چناران - مشهد 34 درصد و تهران - قم دو و نیم برابر افزایش داشته است.

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: