مشاهده مطالب

محور هراز بازگشایی شد

محور هراز که از ساعت 20 روز پنجم خردادماه به دلیل ریزش کوه مسدود شده بود، با تلاش عوامل راهداری ساعاتی پیش بازگشایی شد.

به گزارش سایپا سرچ  براین اساس ریزش کوه در کیلومتر 35 جاده تهران - آمل قبل از تونل شماره 10 در منطقه بلبل خون اتفاق افتاد که از امروز بعداز ظهر دوباره این مسیر برای تردد خودروها باز شده است.

به رانندگان توصیه می‌شود از توقف و بوق زدن به دلیل احتمال ریزش مجدد خودداری کنند.

داوود کشاورزیان در کمیته هماهنگی طرح‌های ویژه ترافیکی پلیس راهور که ظهر امروز در مقر مرکز پلیس راهنمایی ورانندگی برگزار شد، گفت: خوشبختانه در زمان مدیریت سردار مؤمنی روابط خوبی بین پلیس راهور و دستگاه‌های مختلف برقرار بود و نتیجه این هماهنگی‌ها این بود که انتظار بنده در مورد کاهش تلفات که حدود 2 تا 3 درصد بود به بیش از شش درصد ارتقا پیدا کرد و این در حالی بود که ما شاهد افزایش سالیانه تردد نیز بودیم.

معاون وزیر راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه از حدود یک سال قبل دوربین ثبت تخلف سرعت در جاده‌ها نصب شده است، گفت: همچنین قرارداد خرید نصب دوربین‌های جدید نیز محقق شده و کار اجرایی آن در حال انجام است و در حال حاضر نیز بیش از 600 دوربین ثبت تخلف سرعت در جاده‌های دارای اولویت نصب شده است.

وی از احداث 50 باب ایستگاه پلیس راه در سطح کشور خبر داد و گفت: احداث 50 باب ایستگاه پلیس راه در سطح جاده‌های کشور نیز اقدام دیگری است که قراردادش امضا شده و البته بیش از 50 باب پاسگاه دیگر نیز مورد نیاز است که یا باید احداث شود یا باید با پاسگاه‌های جدید جایگزین شود.

معاون وزیر راه، مسکن و شهرسازی به ماجرای ریزش جاده هراز نیز پرداخت و گفت: در این محور ریزش نسبتاً سنگینی را شاهد بودیم که علت آن در دست بررسی است اما در همان ایام بلافاصله عملیات آواربرداری شروع شده و خوشبختانه جاده هراز را بطور غیررسمی بازگشایی کردیم و در حد امکان نیز ایمن‌ سازی در آن انجام شده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاد‌ه‌ای خاطرنشان کرد: جاده هراز به طور رسمی از فردا برای تردد آماده است تا بتوانیم به تقاضاهای موجود جواب دهیم؛ همچنین در این ایام همکاران ما در مسیرهای مختلف آمادگی کامل دارند و گشت‌های ما نیز در آماده‌باش هستند تا با توجه به حجم سفر با کمترین حادثه این ایام طی شود.

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: