مشاهده مطالب

زورگیری از مردم در پوشش مسافرکشی + تصاویر

به گزارش سایپا سرچ  به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، مأمورین کلانتری 142 کن در حین گشت زنی در میدان «کوکدک» به چهارسرنشین یک دستگاه خودرو پراید 111 مشکی مشکوک شدند.

با متوقف کردن خودرو پراید و انجام بازرسی از سرنشیان آن ، مأمورین علاوه بر کشف موادمخدر از نوع شیشه موفق به کشف چندین قبضه چاقو، قمه، تبر و اسپری اشک آور و مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر شدند که بلافاصله چهار سرنشین پراید، به کلانتری منتقل شدند.

پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت های بعنف» و به دستور شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسایی متهم سابقه دار

با انتقال متهمان به پایگاه دوم آگاهی، کارآگاهان تیم مبارزه با زورگیری بلافاصله یکی از مجرمان سابقه دار غرب تهران را شناسایی کردند شدند که آخرین بار توسط خود آنها دستگیر و روانه زندان شده بود.

«محمد . ق» (34 ساله) - مجرم سابقه دار پایگاه دوم آگاهی - بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف زورگیری، آدم ربایی، کیف قاپی، سرقت به عنف خودرو و اخلال در نظم عمومی دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار نیز در سال 87 توسط کارآگاهان پایگاه دوم دستگیر و پس از 5 سال تحمل دوران محکومیت، در سال 1392 از زندان آزاد شده است.

کشف دو دستگاه خودرو از متهمین

با آغاز تحقیقات از «محمد . ق» و دیگر متهمین دستگیر شده و با توجه به کشف کارت شناسایی یک دستگاه خودرو 206 سفید رنگ، کارآگاهان با بررسی سوابق خودرو اطلاع پیدا کردند که این خودرو روز جمعه 21 فروردین امسال در منطقه شهرک گلستان سرقت شده است که با اعتراف صریح «محمد . ق»، خودرو پژو در محدوده شهرک آزادی کشف شد.

با کشف خودرو سرقت شده، تحقیقات از متهمان در خصوص ارتکاب جرایم توسط آن آغاز شد.

سارقان که چاره ای اعتراف نداشتند، به ناچار لب به بیان حقیقت گشوده گشوده و عنوان کردند که با انواع خودروهای مسروقه و تحت عنوان مسافرکش اقدام به زورگیری از مالباختگان کرده اند آنها در ادامه اظهارات خود عنوان داشتند که علاوه بر دهها سرقت به این شیوه (مسافربرنما)، دهها فقره کیف قاپی و خفت گیری را نیز با این خودروها انجام داده اند.

در ادامه رسیدگی به پرونده جرایم ارتکابی توسط «محمد» و همدستانش، مالک یک دستگاه خودرو «دوو سی یلو» در زمان کشف خودرو وی، به صورت رها شده در محدوده استادیوم آزادی و جهت انجام اقدامات قانونی به پایگاه دوم آگاهی مراجعه کرده بود که به محض مشاهده سارقان، «محمد . ق» و همدستش بنام «شاهین . ف» (26 ساله) را به عنوان سارقان خودرو مورد شناسایی قرار داد و گفت: ساعت 22:30 یکشنبه 2 فروردین امسال، این افراد تحت عنوان مسافر در منطقه تهرانسر و به عنوان دربست به مقصد شهرک راه آهن سوار ماشین شدند که در داخل اتوبان آزادگان– مسیر جنوب به شمال با تهدید چاقو و قمه مرا از ماشین پیاده و به سرعت از محل متواری شدند.

کشف اموال مسروقه از داخل مخفیگاه متهمان

با اعتراف صریح متهمین به دهها فقره زورگیری و سرقت های بعنف به شیوه و شگردهای مختلف، کارآگاهان اقدام به بازرسی مخفیگاه هر چهار متهم در منطقه «شهرزیبا» کرده و در بازرسی از آنها تعدادی زیادی مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر، انواع کیف های دستی زنانه و مردانه، دهها دستگاه گوشی تلفن همراه، چک های بانکی دارای سابقه سرقت، وجه نقد و همچنین دو دستگاه موتورسیکلت پولسار استفاده شده در سرقت ها کشف شد.

اعتراف به سرقت 80 میلیون تومانی

با کشف چند فقره چک دارای سابقه سرقت، کارآگاهان موفق به شناسایی یک شرکت خصوصی پیمانکاری طرف قرارداد با شهرداری شدند که سارقین در زمان مراجعه مسئول مالی شرکت به بانک جهت دریافت حقوق کارگران شرکت، وی را شناسایی و نهایتا در منطقه آریاشهر – خیابان سازمان آب، با تهدید سلاح سرد و ضرب و شتم اقدام به زورگیری کیف دستی حاوی پول، چندین فقره چک و ... کرده بودند.

سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح هر چهار متهم پرونده به ارتکاب سرقت های متعدد، تنوع سرقت​های انجام شده از سوی متهمان، استفاده آنها از انواع خودرو (پژو، سی یلو، پراید و...) و موتورسیکلت، پراکندگی محل های سرقت در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در غرب، شمال غرب، شهرستان کرج، مناطق مرکزی تهران و...، جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر چهار متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: