مشاهده مطالب

ثبت رکورد 15 میلیون تردد در اولین جمعه سال

به گزارش سایپا سرچ   مرتضی رحمانی موحد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال میزان سفر در سطح کشور حدود 5 درصد رشد داشته است.

بنا به نظر معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور امسال تمام اماکن تاریخی کشور با رشد 55 تا 60 درصدی بازدیدکنندگان در سطح کشور روبه رو بوده است که آثار ثبت جهانی بیشترین بازدیدکنندگان را داشتند و بقاع متبرکه و اماکن مذهبی در ایام فاطمیه و اوایل نوروز از بیشترین زائر و مسافران استقبال کردند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در مورد ساماندهی دفاتر خدمات گردشگری بیان کرد: سال 1394 سال ساماندهی دفاتر گردشگری در سطح کشور است و دفاتری که اقدام به تورسازی در داخل و خارج از کشور می کنند از تسهیلات و حمایت سازمان میراث فرهنگی برخوردار می شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری به گفته رحمانی موحد اجلاس وزرای گردشگری «مجمع گفت و گوهای آسیایی» موسوم به ADC با حضور 31 کشور آسیایی و آفریقایی در سال 1394 در بهترین زمان پیش بینی شده در شیراز برگزار می شود و دبیرخانه این مجمع در کشور کویت ایجاد شده است.

ثبت رکورد 15 میلیون تردد در اولین جمعه سال

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا از ثبت 15 میلیون تردد در روز جمعه در جاده های کشور خبر داد و گفت: میزان تردد در روز جمعه 5 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
خبرگزاری فارس: ثبت رکورد 15 میلیون تردد در اولین جمعه سال/ رانندگان برای بازگشت از سفر عجله نکنند

به گزارش سایت راهور سردار موسی امیری روز شنبه در حاشیه بازدید از پلیس راه آزادراه تهران – قم اظهار داشت: روز جمعه پرترددترین روز سفرهای نوروز امسال در جاده های کشور بود به شکلی که هر ساعت شاهد 467 تردد در جاده ها بودیم این رقم در روز مشابه سال گذشته 445 تردد بود.

سردار امیری تاکید کرد: تصادفات برون شهری روز گذشته با همکاری خوب مردم 30 درصد کاهش یافت و در داخل شهرهای کشور خوشبختانه هیچ تصادفی نداشتیم.

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه به کشور تصریح کرد: با توجه به آغاز بارش ها در جاده ها از رانندگان می خواهیم ضمن رعایت قوانین و مقررات رانندگی با سرعت مطمئنه رانندگی کنند؛ از سوی دیگر توصیه می کنیم رانندگان حتما تجهیزات زمستانی برای دور دوم سفرهای نوروزی همراه داشته باشند.

وی با اشاره به این که رانندگی در شهر با جاده کاملاً متفاوت است افزود: در هفته دوم سفرها شاهد عجله و شتاب از سوی برخی رانندگان برای بازگشت هستیم در حالی که در بازگشت انتخاب زمان حرکت مهم است و رانندگان باید زمان بیشتری را برای رسیدن به مبادی اولیه در نظر بگیرند.

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به تصادف بامداد امروز یک دستگاه اتوبوس در جاده گرمسار تصریح کرد: این اتوبوس از نیشابور به سمت کرج در حال حرکت بود که متاسفانه به دلیل خستگی و خواب آلودگی راننده دچار واژگونی شد که در پی آن 2 تن کشته و 11 تن مجروح شدند.

وی با اشاره به این که برابر اعلام قبلی پلیس کلیه رانندگان اتوبوس در نوروز در صورت مقصر بودن در تصادفات دفترچه آنها ضبط می شود، تصریح کرد: دفترچه این راننده نیز ضبط شده و دیگر اجازه رانندگی ندارد.

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا افزود: مسئولان پایانه های مسافربری نیز باید نظارت بیشتری بر روی اتوبوس ها داشته باشند و ضمن بررسی فنی اتوبوس از رانندگان باتجربه استفاده کنند.

وی خواستار همکاری مسافران اتوبوس ها با پلیس راهور شد و خاطرنشان کرد: سامانه پیامکی 110120 راه ارتباطی مردم با پلیس راهور است و آنها می توانند تخلفات ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر را از این طریق به پلیس اطلاع دهند.

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: