مشاهده مطالب

تنها خودرو 12 سیلندر در تهران

یکی از کارشناسان فروش خودرو، BMW مدل 760Li Alpina از خودروهای 12 سیلندری است که تنها تعداد دو دستگاه از آن در تهران برای فروش وجود دارد. یکی با رنگ قهوه‌ای و تودوزی شامپاینی و دیگری به رنگ سفید با تودوزی قرمز، که فعلاً در مرحله رزرو به سر می‌برند و به احتمال زیاد این دو دستگاه در سال جدید به مشتریان عرضه می‌شوند. قیمت این خودرو تقریباً 2.5 میلیارد تومان گزارش شده است.

خودروهای با تعداد سیلندر بالا و حجم بالا، قبلاً در ایران عرضه می‌شدند ولی به دلیل اجرای قانون جدید، واردات خودرو با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی در ایران ممنوع شده است و هم‌اکنون از ورود این خودروها ممانعت می‌شود ولی به گفته یکی از کارشناسان خودرو، برخی از نمایندگی‌‌ها به دلیل آگاهی از این عمل در قبل از اجرای آن، تعدادی از این خودروها را قبل از اجرای این طرح وارد کرده‌اند و یا ثبت سفارش انجام داده‌اند و هم‌اکنون با قیمت‌های بالا به فروش می‌رسانند.

البته به گفته او، می‌توان خودروهای با تعداد سیلندر بالا را به صورت گذر موقت در ایران وارد کرد ولی بعد از شش ماه، فقط یکبار می‌توان آن را تمدید کرد. همچنین یادآور شدند که خودروهای با سیلندر بالا را می‌توان به صورت کارکرده و آنهایی که از قبل موجود بوده‌اند هم خریداری کرد.
به گفته او، این‌گونه خودروها را هم می‌توان ثبت پلاک کرد و این کار ممکن است توسط بعضی‌ از نمایندگی‌ها، با گرفتن پول زیاد و به صورت غیرقانونی انجام ‌شود.همچنین به گفته یکی دیگر از کارشناسان خودرو در مناطق آزاد، می‌توان این خودروها را وارد کرد و تنها با پلاک مناطق آزاد در محدوده خاصی استفاده کرد که آن هم شرایط خاص خود را دارد.
ولی در واردات به صورت ترخیص به سرزمین اصلی این کار شدنی نیست چون این نوع از واردات بر اساس تعداد سیلندر و برندهای خاص و... نیست، بلکه بر اساس حجم موتور است که طبق قانون، خودروهای با حجم بالای 2500 سی‌سی اجازه واردات ندارند.

خودروی BMW مدل 760Li Alpina از خودروهای 12 سیلندری است که با حجم 5972 سی‌سی است و 544 ‌اسب بخار قدرت دارد و در یکی از نمایندگی‌های بی‌ام‌دبلیو در تهران رونمایی شده است و هم‌اکنون دو دستگاه از آن در تهران موجود است با دو رنگ قهوه‌ای و سفید که به گفته کارشناس فروش خودرو یکی از آنها رزرو شده است و قیمت فروش این خودرو حدوداً 2.5 میلیارد تومان گزارش شده است.

همچنین لیست برخی از خودروهای 12 سیلندر جهان به شرح زیر است: 
 

لیستی از خودروهای 12 سیلندر جهان

مایباخ اکسلرو

فراری ۲۵۰ جی‌تی‌او

مرسدس بنز دبلیو۱۴۰

فراری ۳۳۰

مرسدس بنز دبلیو۲۲۰

فراری ۳۶۵

مرسدس بنز کلاس جی

فراری ۵۹۹

مرسدس بنز کلاس سی‌ال 

فراری ۶۱۲ اسکاییتی

مرسدس-بنز کلاس-اس

فراری آمریکا

می‌باخ ۵۷ و ۶۲

فراری اف۵۰

لامبورگینی ۳۵۰جی‌تی

فراری اف۵۰ جی‌تی

لامبورگینی ۴۰۰جی‌تی

فراری انزو فراری

لامبورگینی ۴۰۰جی‌تی جامارا

فراری برلینتا باکسر

لامبورگینی اسپادا

فراری تستروزا

لامبورگینی ایسلرو

فراری دایتونا

لامبورگینی جارما

مرسدس بنز دبلیو۲۲۱

لامبورگینی میورا

دایملر ساورین

فولکس‌واگن تورگ

جگوار ایکس‌جی‌اس

فولکس‌واگن فائتون

بوگاتی ئی‌بی۱۱۰

رولزرویس گوست

بنتلی کانتیننتال فلایینگ اسپار (۲۰۰۵)

رولز-رویس فانتوم (۲۰۰۳)

بنتلی کانتیننتال جی‌تی

رولز-رویس فانتوم سه

ب‌ام‌و سری ۷ (ای۳۸)

رولزرویس سیلور سرف

ب‌ام‌و سری ۷ (ای۳۲)

فراری ۱۲۵ اس

ب‌ام‌و سری ۷ (اف۰۱)

فراری ۱۵۹ اس

آلفارومئو تیپو ۳۳

فراری ۱۶۶ اس

آستون مارتین یک-۷۷

فراری ۱۹۵ اس

آستون مارتین ونکوئیچ

فراری ۲۱۲ اینتر

آستون مارتین ونتیج (۲۰۰۵)

فراری ۲۵۰

آستون مارتین دی‌بی۷

آئودی ای۸

آئودی اس۸

آستون مارتین cc100

لامبورگینی دیابلو

 

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: