مشاهده مطالب

خاطره ماشین‌سواری ملک‌ عبدالله و ملکه انگلیس

معمولا بعد از درگذشت افراد مشهور و سیاستمداران، فهرست مصاحبه‌های منتشر نشده و خاطرات گفته نشده آنها در رسانه‌ها و روزنامه‌ها دیده می‌شود. حال با مرگ ملک عبدالله، پادشاه عربستان چنین حرف و حدیث‌هایی در رسانه‌ها شنیده می‌شود.

تازه ترین و شاید جالب ترین خاطره در این زمینه، مربوط به خاطره ای می شود که یکی از دیپلمات های سابق انگلیس به نام شرارد کوپر تعریف کرد و از روز جمعه بارها در رسانه های اجتماعی بازنشر شده است.

خاطره ای که شرارد تعریف کرده مربوط به سپتامبر سال 1998 می شود. در آن روزها ملک فهد، پادشاه وقت عربستان و برادر عبدالله روزهایی خوبی را تجربه نمی کرد و پس از سکته اش در سال 1995، تقریبا تمام امور را به عبدالله سپرده بود.

در همان ایام ملکه انگلستان از عبدالله دعوت کرد تا ضیافت ناهاری را در کنار هم باشند. پس از مراسم ناهار، ملکه انگلستان از عبدالله می پرسد که آیا مایل است گشت و گذاری در اطراف کاخ داشته باشند.

به گفته شرارد، ولیعهد همه کاره آن روزهای عربستان به سرعت با این خواسته موافقت کرد. برای همین منظور یک دستگاه خودرو لندرور در بیرون کاخ پارک شده بود که ملک عبدالله در صندلی جلو و مترجمش در صندلی عقب می نشیند.

پادشاه عربستان در حالی که منتظر ورود راننده مخصوص بود، در کمال تعجب مشاهده کرد که ملکه انگلیس سوار ماشین شده و خودش رانندگی می کند.

شرارد می گوید چهره ملک عبدالله در آن لحظه بسیار دیدنی بود، زیرا او حاکم کشوری بود که زنانش حق رانندگی ندارند سپس ملکه انگلیس در مقام یک راننده شروع به چرخ زدن در اطراف کاخ کرده و در این میان با پادشاه عربستان نیز صحبت می کند.

در طول مسیر ملکه گاهی سرعت ماشین را زیاد می کرد که همین امر باعث نگرانی و عصبانیت بیش از اندازه ملک عبدالله شده بود.

شرارد می گوید این عصبانیت به حدی زیاد شده بود که در نهایت مترجم از ملکه خواست برای مراعات حال پادشاه، کمی از سرعتش کم کند.

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: