مشاهده مطالب

چین قدرتمندترین خودروی هیبریدی جهان را ساخت + عکس

شرکت خودروسازی چینی BYD قدرتمندترین SUV هیبریدی حال حاضر جهان را معرفی کرد. در حالی که پیش از این خودروی ولوو XC90 T8 با موتور هیبریدی 400 اسبی، این عنوان را در اختیار داشت، BYD با پاسخی 505 اسبی به نام تانگ، خود را مطرح نموده است.

این خودروی شاسی بلند از یک موتور چهار سیلندر 2.0 لیتری توربو بهره می گیرد که 205 اسب بخار نیرو و 320 نیوتن متر، گشتاور تولید می کند.

در کنار این موتور، دو موتور الکتریکی قرار می گیرد که هرکدام قادرند 150 اسب بخار قدرت و 200 نیوتن متر گشتاور به مجموعه پیشرانه بیفزایند.

مجموع توان تولیدی این پیشرانه به 505 اسب بخار و 720 نیوتن متر بالغ می گردد که با یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ منتقل می شود.

چنین قدرت و گشتاوری برای یک خودرو ناشناخته چینی بسیار دور از ذهن می نماید.

این خودروی چهار چرخ محرک، شتاب صفر تا صد کمتر از 5 ثانیه خواهد داشت و مصرف سوخت آن در هر صد کیلومتر کمتر از 2.0 لیتر می باشد.

دو نسخه ویژه هم از BYD تانگ با تولید محدود در تیراژی 98 دستگاهی و 200 دستگاهی با مشخصاتی چون ارتقای داخل کابین همراه با روکش های چوب و چرم، چرخ های آلیاژی و تجهیزات بیشتر با قیمت 300 هزار یوآن معادل تقریبی 48 هزار دلار و یک نسخه اسپرت با کیت بدنه و تزئینات فیبر کربنی و قیمت پایه حدود 96 هزار دلار به فروش می رسند البته در چین، حداقل 80 هزار یوآن یارانه خودروهای سبز نیز به این خودروها تعلق می گیرد.

نسخه اسپرت همچنین از بهبود در انتقال نیرو سود می برد که شتاب صفر تا صد آن را به 4.4 ثانیه کاهش داده است.

به نظر می رسد نسخه پایه و عادی این خودرو، قیمت بسیار معقول تری داشته باشد. هرچند که هنوز بهای آن اعلام نشده است.(پدال)

 

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: