مشاهده مطالب

ورود خودروهای پلاک اروندی به ناوگان حمل و نقل مسافر خوزستان

  به گزارش سايپا سرچ مسعود مصدقی' روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت 161شرکت حمل و نقل مسافر در خوزستان افزود: بدین منظور از محل صندوق توسعه ملی تسهیلات ارزان قیمت در اختیار این شرکت ها قرار می گیرد که به جهت ارتقای سطح خدمات جایگاه حمل و نقل نیز ارتقا می یابد.
وی اضافه کرد: بخش خصوصی در این چارچوب ترغیب شده و شرکت های حمل و نقل مسافر هم اعلام آمادگی کرده اند.
مصدقی گفت: تسهیلات مزبور با سود 16درصد و با بازپرداخت پنج ساله به متقاضیان اعطا می شود که در این میان سهم آورده متقاضی 25درصد و بانک ها 75درصد خواهد بود.
وی ادامه داد: هر کدام از شرکت های حمل و نقل مسافر متقاضی استفاده از تسهیلات مزبور تا سقف 40میلیارد ریال می تواند از این تسهیلات بهره مند شود.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خوزستان گفت: به دنبال معرفی شرکت های متقاضی به بانک های عامل این تسهیلات در اختیار آنها قرار می گیرد.
وی افزود: برند نخست ما برای استفاده از خودروهای پلاک اروند در ناوگان حمل و نقل خوزستان 'تویوتا' است که خودرویی استاندارد و با کارایی بسیار است.
*حمل یک سره کالا از خوزستان به عراق
مصدقی همچنین از برنامه حمل یک سره کالا از خوزستان به کشور عراق خبر داد و گفت: در زمان حاضر از دو پایانه مرزی چذابه و شلمچه درآمدی برای کشور حاصل نمی شود که با تحقق حمل یک سره کالا از این حیث درآمد ترانزیتی به دست آمده و به اقتصاد کشور کمک می کند.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خوزستان د عین حال افزود: تاکنون 600میلیارد ریال برای پایانه های مزبور هزینه شده و ایجاد یک سالن چهار هزار و 500متر مربعی هم برای پایانه شلمچه در دستور کار قرار دارد.
مصدقی گفت: در پایانه مرزی چذابه برای هر گونه توسعه ای و نیز حمل یک سره کالا به لحاظ زیرساختی مشکلی وجود ندارد و تا 25سال آینده این زیرساخت ها جوابگو خواهد بود.
وی تاکید کرد: با تحقق حمل یک سره کالا از خوزستان به عراق بسیاری از مشکلات پایانه های مرزی استان برطرف می شود.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خوزستان همچنین با اشاره به فعالیت 307شرکت حمل و نقل کالا در استان گفت: از این حیث و نیز تعداد شرکت های حمل و نقل مسافر، خوزستان در بین چهار استان نخست قرار دارد.
وی در عین حال از بهره برداری 21مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در خوزستان خبر داد و افزود: برنامه مدونی برای ساخت این مجتمع ها در خوزستان وجود نداشت اما در چارچوب برنامه جامعی به احداث 13 مجتمع دیگر نیاز است تا چرخه این بخش کامل شود.
وی تاکید کرد: خدمات در این مجتمع ها باید با لحاظ استانداردهای خاص مناسب تعریف شود.
مصدقی به احداث 12پاسگاه پلیس راه در محورهای مواصلاتی خوزستان هم اشاره کرد و از اضافه شدن هشت پاسگاه دیگر به این تعداد در آینده خبر داد
مدیرکل حمل نقل و پایانه های خوزستان همچنین با اشاره به انجام یک میلیون و 390هزار سفر انجام شده به منظور حمل و نقل کالا از ابتدای امسال تا پایان آبان گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد 20درصدی دارد.
وی افزود: از نظر تناژ نیز با حمل 25 میلیون تن کالا هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال 92، 24درصد افزایش نشان می دهد.
مصدقی مجموع کالای حمل شده از طریق پایانه های مرزی چذابه و شلمچه را در این مدت سه میلیون و 500هزار تن اعلام کرد که این رقم در مدت مشابه پارسال یک میلیون و 800هزار تن بود.
وی افزود: از این مجموع که رشد 89درصدی را نسبت به هشت ماهه پارسال نشان می دهد یک میلیون و 200هزار تن مربوط به پایانه چذابه و مابقی مربوط به پایانه شلمچه است.
مصدقی رشد تحقق یافته در حمل و نقل کالا در مرز شلمچه نسبت به پارسال را افزون بر دو برابر اعلام کرد.
وی همچنین بدون اشاره به رقمی در خصوص جابجایی مسافر گفت: در این بخش هم به دلیل برخی محدودیت ها اعم از ناامن بودن مسیرها در سه ماهه اخیر به منظور امنیت جانی مسافران میزان سفرهای انجام شده کاهش داشته است.
وی در عین حال از تردد 260هزار زائر از مرز چذابه و 230هزار نفر دیگر بر اساس آمار اداره گذرنامه به منظور شرکت در آیین اربعین حسینی خبر داد و افزود: با توجه به آسان سازی تردد دریایی هم چهار هزار زائر از طریق دریایی به بندر بصره انتقال داده شدند.
مصدقی گفت: این رقم مربوط به یکم تا 23آذر بوده و تا سی ام صفر، زوار ایرانی مجازند در خاک عراق بمانند که با احتساب افراد باقی مانده در عراق مجموع تردد زوار به بیش از ارقام مورد اشاره خواهد رسید.
خوزستان با برخورداری از 16هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل جاده ای اعم از بار و مسافر قطب حمل و نقل کشور است.
از مجموع پنج هزار و 150کیلومتر راه اصلی و فرعی در خوزستان یک هزار و 595کیلومتر راه شریانی(از مجموع 20هزار کیلومتر راه شریانی کشور) است که نقش تاثیرگذاری در حمل و نقل جاده ای کشور ایفا می کند.

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: