مشاهده مطالب

موتورسیکلتی به نام موتومورفیک + عکس

جیم دیویس در سن رافائل کالیفرنیا، این موتورسیکلت را با قوای محرکه روتاکس ساخته است.

الهام بخش او در ساخت و طراحی این موتورسیکلت عجیب، چهار چیز بی ربط به هم بود: هواپیماهای جنگنده، ماسل کارهای آمریکایی، تایرهای پهن و چاق و موتورسیکلت استریت فایتر.

تایرهای جلو با اندازه 250 و در عقب با اندازه 300 در 35.18 به نظر کنترل سختی را برای سوارکار به همراه داشته باشند.

شاسی این موتورسیکلت از تیوبی به قطر 5 اینچی یا 12.7 سانتی متر شکل گرفته است که چهره ای پهن پیکر و عضلانی به آن بخشیده است.

قسمت های دیگری از شاسی هم با تیوبی 4 اینچی تقویت شده اند. بسیاری از قسمت ها از جمله شاسی تیوبی شکل از آلومینیوم و پنل های دیگر بدنه از فیبرکربن ساخته شده اند.

دسته فرمان که به صورت معکوس نصب شده همراه با یک نمایشگر مربعی کوچک در انتهای آن، از نوآوری های این سیکلت به شمار می آید. اگر هم از غیبت آینه ها در تعجب اید باید بدانید که یک دوربین دید عقب، این وظیفه را به طور کامل بر عهده گرفته است.

نوع سیستم تعلیق جلو و عقب با کمک های Öhlins در جلو و Penske در عقب هم جلب توجه می کنند. زین JaFM تنها برای یک سرنشین جا دارد.

برای پیشرانه از موتور «Rotax V990» همراه با گیربکس 6 سرعته و کلاچ لغزنده استفاده شده است.

این موتور دو سیلندر V شکل که در موتورسیکلت آپریلیا RSV Tuono نیز استفاده شده، 110 اسب بخار نیرو و 95 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

با وجود وزن 250 کیلویی، رسیدن به نهایت سرعت 160 کیلومتر بر ساعت با آن می تواند ناامیدکننده باشد.

اگر به خرید این موتورسیکلت رادیکال علاقه مند شده اید، باید بدانید که به عنوان یک اثر هنری دست ساز، باید صد هزار دلار بابت آن پرداخت کنید.(پدال)

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: