مشاهده مطالب

هشت دليل براي اتش سوزي خودرو

به ندرت یک دلیل واحد برای آتش سوزی خودرو ها وجود دارد. حتی اگر محققان راههایی که موجب ایجاد شعله می شود را پیدا کنند بازهم این راهها یکی نیستند. شواهد نشان می دهد که ترکیبی از دلایل برای اتش سوزی ماشین ها وجود دارد: دلایل انسانی، دلایل مکانیکی و دلایل شیمیایی. همه ی اینها با یکدیگر همکاری می کنند تا یک شرایط خطرناک ایجاد کنند. به علاوه زمانی که خودرو آتش می گیرد هر یک از این عوامل می تواند شدت آتش سوزی را بیشتر کند.  دانستن اینکه کدام فاکتورها مناسب خواهند بود می تواند به صاحب خودرو کمک بالقوه ای کند، ولی هیچ گونه تضمینی در این باره وجود ندارد. مساله ای که مهم است این است که زمانی که ماشین شما آتش می گیرد، دلیل آن مهم نیست ماشین شما در حال سوختن است. توصیه ی مهم این است که سریعا از ماشین خارج شوید و تا جایی که می توانید از ماشین خود دور شوید.  آتش سوزی ماشین های کوچک برای مدتهای طولانی کوچک نمی مانند . در این مقاله به بررسی ترکیبی از علل اولیه این موارد می پردازیم.

۱)      نقص در طراحی: نقص در طراحی معمولا به خودی خود باعث بروز آتش گرفتن خودرو نمی شود و دلیل آن این است که هیچ  سوئیچی برای  روشن و خاموش کردن جرقه در آن وجود ندارد. اگر چه نقص در طراحی ماشین می تواند شرایط کاملی را برای آتش گرفتن ان فراهم کند.  حتی گاهی اوقات شرایطی را فراهم می کند که غیر قابل اجتناب است.  معمولا تولید کنندگان، سعی بر این دارند که این مورد را قبل از گسترده شدن آن متوقف کنند.  مانند هر آتش سوزی خودرویی، نقص در طراحی خودرو اولین فاکتوری است که می تواند ایجاد جرقه کند.  هر نقصی در طراحی نمی تواند ایجاد اتش کند، اما هر مشکلی می تواند ایجاد اتش کند. نمونه های اخیر نشان دهنده ی این امر می باشند و تولید کنندگان از انها برای تحقیقات خود استفاده کرده اند.

۲)      نگهداری ضعیف:  اشتباهات انسانی ممکن است به صورت مستقیم در وسایل نقلیه ایجاد آتش سوزی نکند. اما تنبل بودن برای انتقال اتش به فتیله ی درون ماشین و آتش زدن آن کافی است.  و اما اگر شما شخصی بی دقت در نگهداری ماشینتان هستید، ماشین شما با ریسک بسیار بالایی مواجه است و خطر اتش سوزی آن تنها بخش بزرگی از این ریسک می باشد.  بله درست است بی دقتی و یا فراموش کردن  مراقبت از خودرو ان را به طور غیر مستقیم به سمت خطر اتش سوزی هدایت می کند.  این بدین دلیل است که اگر قسمتی از ماشین شما شکسته شود و یا مهر و موم ان سوراخ شود و یا اینکه سیم کشی ان معیوب باشد، ماشین شما را بسیار بیمار می کند و به سمت آتش گرفتن پیش می برد. موتور ماشینی که درزبندی درستی نداشته باشد خطر اشتعال مایعات را به همراه دارد.  سیم کشی معیوب و سائیده شده به احتمال زیاد منجر به ایجاد جرقه در تماس با مواد اشتعال زا می باشد.  پس بهتر است بدانید که خودروتان در چه شرایطی به سر می برد.

۳)      تصادف با خودرویی دیگر:  بر اساس گزارشات مهم، یک تصادف می تواند منجر به آتش سوزی بزرگی شود.  مناطق ضربه گیر اتومبیلها بسیار خوب طراحی شده اند.  بنابراین جذب کننده های فلزی از داخل ماشین محافظت می کنند، ولی نقاط خطرناک آن یعنی موتور، مخزن گاز و باتری می باشد. شما فرد خوش شانسی هستید اگر در ماشینی که تصادف کرده است گیر نکنید و یا اگر ماشین شما در شعله های آتش هم شعله ور شود شما در فاصله ی دوری از ان قرار گرفته باشید.

۴)      آتش سوزی: آتش سوزی عمدی_ یک عمل جنایی آتش افروزی.  در هر صورت سوال اینجاست که چرا کسی ماشینی را به آتش می کشد. این عمل مخصوص کسی است که برای سر پوشیدن بر روی جرم دیگری این کار را انجام می دهد. در واقع  این عمل ترفندی است قدیمی و وحشیگرانه است (مخرب کردن چیزی به خاطر پنهان کردن چیز دیگر). این کار می تواند تقلب در بیمه هم باشد.  البته ممکن است دلایل متعددی برای اینکار باشد.  آتش زدن یک ماشین کار بسیار ساده ایست اما اینکه چگونه این عمل شناسایی شود یک چالش بزرگ می باشد. با استفاده از ترکیبی از کاتالیزورها (آرسونیت) می توان لیستی از مواد قابل اشتعال برای آتش زدن ماشین بدست آورد. پس بسیار مراقب ترکیب این ماده با مواد دیگر باشید.

۵)      گرمای بیش از حد مبدلهای کاتالیزوری:  گرمای بیش از حد مبدلهای کاتالیزوری، اولین فاکتوری است که در سوختن ماشین به چشم می آید.  یکی از گرم ترین قسمت های خودرو که در سرتاسر آن وجود دارد (سیستم اگزوز).  مبدلهای کاتالیزور معمولا بسیار گرم می شوند و دلیل آن این است که تلاش بیش از حدی برای خارج کردن آلاینده های ماشین می کند. از طرفی اگر موتور خودرو درست کار نکند سوخت را درست نمی سوزاند و بسیاری مواد اضافی از اگزوز سیستم خارج می شود. دمای این مبدلها به راحتی می تواند از ۱۲۰۰ و یا ۱۶۰۰ به ۲۰۰۰ درجه ی فارنهایت برسد.  این مورد، مشکلاتی بسیاری را نه تنها برای ماشین بلکه برای محیط اطراف ماشین ایجاد می کند. خودروها معمولا برای دماهای نرمال طراحی شده اند و تحمل دماهای بالا را زیاد ندارند. اگر مبدلهای کاتالیزوری بیش از حد گرم شوند می تواند کف خودرو و عایق حرارتی آن را اتش بزند.

۶)      داغ شدن موتور:  داغ شدن موتور و در ادامه ی آن هدایت موتور به سمت آتش گرفتن مثال مناسبی برای این موضوع است که چگونه یک عمل نادرست، نتیجه ی دیگری را رغم می زند.  اما زمانی که یک موتور بسیار داغ می شود و  دمای مایعات درونی خودرو مانند روغن و خنک کننده را بالا می برد و در حالتی خطرناک شروع به نشت از مناطقی پر خطر می کند حادثه ای بسیار بد در انتظار آن می باشد.  زمانی که این اتفاق می افتد این مایعات شروع به چکیدن بر روی موتور و اگزوز خودرو می کند. مناطقی بسیار گرم که بسیار خطرناک می باشند.

۷)      ریختن مایعات درون ماشین:  تقریبا نیمی از ماشینها و تراکتورها دارای تعداد زیادی مایعات خطرناک در زیر کاپوت هستند: گازوئیل، سوخت دیزل،  روغن موتور ، مایع فرمان و قدرت، روغن ترمز و مایع خنک کننده ی موتور . تمام این مایعات زمانی که ماشین روشن است در حال گردش هستند و می توانند به راحتی در مسیر گردش و یا در مخزن خود آتش بگیرند.  بنابراین اگر حتی یکی از مایعات ضروری خودرو در حال خارج شدن و یا چکیدن به خارج از مخزن مورد نظر باشند، ماده ی دیگری جایگزین آن می شود.  این حقیقتی است که تمام این مواد سوختنی شروع به ایجاد مشکل برای ماشین می کنند . در مرحله ی بعد با فاکتور خطرناک دیگری مانند تصادف کردن ماشین و یا از کار افتادن قسمتی ترکیب می شود و منجر به ایجاد آتش در خودرو می شود.

۸)      از کار افتادن سیستم الکتریکی: از کار افتادن سیستم الکتریکی، یکی از فاکتورهای مهمی است که می تواند منجر به آتش سوزی ماشین شود. باتری ماشین نیز مشکل ساز است.  حتی باتریهای استاندارد خودرو ها قابلیت این را دارند که برای ماشین مشکل ساز شوند. خطرات سیستم الکتریکی به محدوده ی زیر کاپوت محدود نمی شود. سیستم های الکتریکی در اطراف ماشین ، درها و زیر کفی ها و در اطراف صندلی ها قرار گرفته است. پس هر چند وقت یکبار مطمئن شوید که سیستم الکتریکی خودرو شما درست کار می کند.

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: