مشاهده مطالب

آموزش تعويض تسمه خودرو

به گزارش سايپا سرچ عوض کردن تسمه خودرو، کار بسیار آسانی می باشد زیرا همه ی ماشینها دارای تسمه ای مارپیچ هستند که بر روی قرقره ای سوار شده است. این قرقره ها به اجزایی وصل هستند که ماشین به آنها برای کارکردن نیاز دارد. این اجزا شامل فرمان خودکار، دینام، تهویه و پمپ آب می شود. تسمه تمام این اجزا را به هم وصل میکند تا با یکدیگر فعالیت کنند و میل لنگ را به حرکت درآورد.  زمانی که تسمه پاره و یا خراب می شود، خودرو دچار مشکل شده و در عملکرد آن اختلال ایجاد می شود.

در زیر به مراحل تعویض کردن تسمه ی خودرو اشاره شده است:

۱)      مطمئن شوید که خودروی شما در محلی صاف و بدون شیب پارک شده باشد. برای دسترسی به تسمه در کاپوت خودرو را باز کنید.

۲)      قرقره ی کشنده ی تسمه را که تقریبا در وسط موتور قرار گرفته است پیدا کنید. این قرقره در ماشین های متفاوت، به گونه های متفاوت است.

۳)      به وسیله ی آچار فرانسه، کمی قرقره ی کشنده ی تسمه را شل کنید. در برخی از ماشینها نیاز است که به وسیله ی آچار فرانسهریال قرقره به پائین هل داده شود تا تسمه دور آن کمی شل شود. زمانی که قرقره لود شد، با یک جهش دوباره به مکان اولیه ی خود باز میگردد.

۴)      تسمه را از قرقره جدا کنید. همیشه توجه کنید که چگونه تسمه بر روی قرقره قرار گرفته است.

۵)      تسمه ی جدید را بر روی قرقره قرار دهید. یک نمودار به عنوان راهنمای قرار دادن تسمه به دور قرقره در قسمت دسته ی کاپوت قرار دارد.

۶)       تسمه را روی قرقره ی کشنده قرار دهید و با آچار سوکت سفت کنید. اگر قرقره از نوع فشاری بود، حتما حواستان باشد که آن را به پایین فشار دهید. قرقره کشنده را زمانی که تسمه روی آن قرار گرفت، رها کنید.

۷)      ماشینتان را روشن کنید و بگذارید برای پنج دقیقه کار کند تا مطمئن شوید که تسمه درست جا افتاده باشد.

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: