مشاهده مطالب

مشکلات رانندگان کامیون از فرسودگی ناوگان تا سرقت مسلحانه

به گزارش سايپا سرچ رییس انجمن صنفی مؤسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی کالا تاکید کرد: یکی از عوامل مهم‌ در تصادفات جاده‌ای استفاده از خودروهای فرسوده یا غیراستاندارد است.
به نقل از ایسنا، حسین احمدی‌زاده  اظهار کرد: به دلیل فرسوده بودن خودروها و کامیون‌ها رانندگان باید زمان زیادی را در جاده‌ها سپری کنند؛ به عنوان مثال راننده کامیون مسیری را که باید در 16 ساعت طی کند در 24 ساعت طی می‌کند که همین موضوع منجر به خواب‌آلودگی، خستگی و عصبانیت راننده می‌شود و تصادفات را در پی دارد.

وی تاکید کرد: در بخش حمل و نقل جاده‌ای مجتمع رفاهی نداریم که رانندگان این کامیون‌ها بار خود را در آن قرار دهند و استراحت کنند؛ در واقع راننده و بار کامیون امنیت لازم را ندارند.

سرقت‌های مسلحانه‌ از کامیون‌ها باید پایان یابد

احمدی‌زاده با بیان اینکه یکی از مشکلات مهمی که در این بخش با آن مواجه هستیم سرقت‌های مسلحانه‌ است، اظهار کرد: به دلیل نبود امنیت در این حوزه، راننده در کامیون خوابیده و نمی‌تواند به خوبی استراحت کند و همین موضوع باعث می‌شود که سوانحی را به دلیل خستگی یا خواب‌آلودگی شاهد باشیم.

رییس انجمن صنفی موسسات حمل و نقل تهران نداشتن مجتمع رفاهی و ضرورت ایجاد این گونه مجتمع‌ها را از نکات مهمی برشمرد که باید به آن‌ها توجه شود.

وی ادامه داد: عوامل جاده‌ای و نامناسب بودن آنها، توجه به اصلاح علائم و خط کشی‌ها نیز از دیگر مواردی است که منجر به بروز سوانح شده و باید هر چه زودتر اصلاح و بازسازی شوند.

احمدی‌زاده بر اولویت حفظ راه‌ها و جاده‌های موجود بر احداث جاده‌های جدید تاکید کرد و گفت: شناسایی نقاط حادثه‌خیز، اصلاح و استاندارد‌سازی این راه‌ها ضرورت دارند.

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: