مشاهده مطالب

[تصادف اتوبوس زائران ایرانی در مدینه]

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت گفت: علت حادثه شب گذشته اتوبوس حامل زائران ایرانی ، خواب آلودگی راننده بوده است.

به نقل از واحد مرکزی خبر و به گزارش سايپا سرچ، معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت افزود: ساعت 12 دیشب اتوبوس حامل زائران آژانس ساربان گشت قم در 30 کیلومتری شهر مدینه دچار سانحه شد.

وی گفت: براثر این سانحه متاسفانه آقای خلیل اتلان یکی از زائران در دم فوت کرد و 25 زائر با آمبولانس و بالگرد به دو بیمارستان میقات و ملک فهد اعزام شدند.

وی گفت: از 25 مجروح این سانحه 15 نفر سرپایی درمان شدند و ده نفر نیز در بیمارستان بستری هستند.

خدرنژاد افزود: از بین زائران مجروح بستری شده دو نفر جراحت شان شدید و در ناحیه دست و صورت است که درمان این دو مجروح نیز با نظارت مسئولان هیئت پزشکی ایران در بیمارستان مدینه در حال پیگیری است.

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت گفت: بلافاصله صبح امروز بخشنامه ای به کلیه استان ها صادر شد مبنی بر اینکه همه مدیران و مسئولان کاروان ها موظفند حین انتقال زائران مراقب راننده باشند که اگر هرگونه خواب آلودگی یا مورد دیگری بود سریع با مسئولان سازمان حج و زیارت در مکه مکرمه ، مدینه منوره و جده تماس بگیرند تا اتوبوس دیگری  جایگزین شود.

وی درخصوص آخرین وضع مجروحان حادثه هواپیمایی که چند روز پیش در فرودگاه مدینه دچار سانحه شد گفت: زائر زنی که در آن حادثه مصدوم شد و به کما رفت حالش رو به بهبودی است و دو نفر دیگر هم که مشکل شکستگی کمر داشتند همچنان بستری هستند.

وی افزود: بقیه زائران این کاروان امشب برای انجام دادن اعمال عمره مفرده عازم مکه مکرمه می شوند.

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: