مشاهده مطالب

فراري با خودروي اصلاح شده در انتظار فرمول يك

مسابقات فرمول یک‌ همواره از پربیننده‌ترین رقابت‌ها در زمینه اتومبیلرانی پرسرعت بوده است. بسیاری از شرکت‌های برتر خودروسازی جهان هر سال در این مسابقه شرکت می‌کنند و با تلاش برای طراحی خودروهایی برتر، قدرت فنی خود را به رخ رقیبان می‌کشند.

این شرکت‌ها هر‌سال می‌کوشند آخرین فناوری‌ها و نوآوری‌های روز را در خودروهای خود بگنجانند.  البته دامنه تغییرات در خودروهای فرمولی فقط به انتخاب این شرکت‌ها محدود نمی‌شود، زیرا  گاهی مسئولان برگزاری این رقابت‌ها استانداردهای جدیدی وضع و شرکت‌کنندگان را ملزم به رعایت آنها در طراحی خودروهای خود می‌کنند.

سرعت زیاد خودروها در این رقابت، اصلی‌ترین جاذبه آن برای دوستداران اتومبیلرانی است. اما این سرعت زیاد در بسیاری موارد برای راننده آنها دردسرساز می‌شود. به همین دلیل بیشتر استانداردهای الزامی اعلام شده توسط برگزارکنندگان فرمول‌یک   به بهبود وضع ایمنی خودرو در کاهش احتمال تصادف خودروها با هم یا واژگونی آنها اختصاص دارد.  مقررات جدیدی که برای طراحی خودروها برای شرکت در مسابقات فرمول یک سال 2014 اعلام شده دربردارنده تغییرات جدیدی در مورد طراحی آیرودینامیکی خودرو، اصلاح دماغ، بال‌های کوتاه شده و سیستم انتقال قدرت هیبریدی است. خودروهای شرکت‌کننده در رقابت‌های 2014 باید به سیستم بازیابی انرژی جنبشی و گرمایی مجهز بوده و باید موتور دوقلوی توربوی کوچک‌تری داشته باشد. به همین دلیل شاید بسیاری از تیم‌ها مانند فراری، لوتوس، مک‌لارن، مرسدس بنز ویلیامز خودروهای کاملا جدید را براساس این استانداردها طراحی کنند.

اما طراحی خودروهای کاملا جدید بسیار وقتگیر و همچنین پرهزینه است و به همین دلیل بیشتر تیم‌ها ترجیح می‌دهند مدل‌های موجود خود را براساس استانداردهای اعلام‌شده اصلاح کنند.

اف 14 ـ تی فراری

شرکت فراری در این میان به اصطلاح خودروی اف 14 ـ تی‌ فراری روی آورده است. این خودرو موتور توربوی 1.6 ‌لیتری V6 خود را حفظ کرده، اما تغییرات دیگری در آن ایجاد شده است. خودروی
اف 14 ـ تی فراری شصتمین خودروی این شرکت است که در مسابقات فرمول یک شرکت می‌کند و دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است.

دماغه این خودرو شباهت زیادی به نوک‌تیز قبلی آن ندارد. مسئولان برگزاری این مسابقات به شرکت‌کنندگان اعلام کردند باید شاسی خودرو را به سطح زمین نزدیک‌تر کنند. هدف از این کار نیز حفظ امنیت راننده عنوان شده است. به این ترتیب در صورت برخورد این خودروها از کنار، ضربه به قسمت پایین‌تری از خودرو وارد شده و احتمال گیر افتادن راننده ‌ به‌طور چشمگیری کاهش می‌یابد. گیر افتادن راننده در خودرو در مواردی که خودرو آتش می‌گیرد، می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

البته مقررات جدید، شرکت‌ها را تنها ملزم به پایین آوردن شاسی کرده و در واقع دست آنها را برای انتخاب شکل دماغه بازگذاشته است. به همین دلیل است که شرکت‌های مختلف رویکردهای متفاوتی را در پیش گرفته و دماغه خودروهای خود را براساس تشخیص خود به شکل متفاوتی اصلاح کرده‌اند. همچنین شرکت فراری مجبور شد سیستم تعلیق خودرو را از نو طراحی کند تا به این ترتیب به یک بدنه باریک‌تر و پایین‌تر دست یابد.

یکی دیگر از مواردی که در مقررات جدید به آن پرداخته شده، باله‌های جلویی و عقبی خودروست. باله جلوی خودرو باید 75 میلی‌متر باریک‌تر از گذشته باشد و این یعنی سطح بالای جلوی خود 150 میلی‌متر کوتاه‌تر از حالت قبلی شود.

فراری برای پیاده کردن این اصلاحات در خودروی خود با یک مشکل بزرگ مواجه شد و آن هم این‌که در صورت کوتاه کردن باله‌ها، صفحه انتهایی آن (که برای افزایش نیروی رو به پایین روی چرخ‌ها طراحی شده) کارایی گذشته خود را از دست می‌داد. به هر حال فراری همانند سایر شرکت‌کنندگان در رقابت‌های فرمول یک، راهی جز طراحی باله‌های جدید نداشت و نمی‌توانست تنها به اصلاح آنها اکتفا کند.  یکی دیگر از مواردی که باید اصلاح می‌شد، باله بزرگ عقب خودروست. تیم‌ها براساس مقررات جدید باید چند تغییر عمده در عقب خودروی خود ایجاد کنند که اصلاح سیستم کاهش مقاومت هوا (DRS) و کاهش عمق باله عقب از مهم‌ترین آنهاست.

تغییرات درونی اف 14 ـ تی

اما دامنه تغییرات فقط به ویژگی‌های ظاهری خود محدود نشد. طبق اعلام شرکت فراری، بیشتر اصلاحات در داخل این خودرو انجام یافته است. کاهش حجم موتور V6 سبب شده موتور و رادیاتور آبی این خودرو حجم کمتری اشغال کنند. اما در عوض با افزوده شدن بخش‌های دیگری نظیر سیستم‌های توربو شارژ و ERS مساله دفع گرمای تولیدی توسط آنها از اهمیت بالایی برخوردار شده است. باوجود  برخی اقدامات صورت گرفته هنوز راه‌حل کاملی برای آن ارائه نشده و این مساله ذهن طراحان و مدیران این شرکت‌ها را به خود مشغول کرده است.

تغییر دیگر صورت گرفته در اف 14 ـ تی به سیستم ترمز آن مربوط می‌شود. بهره‌گیری از نیروی اضافی تولید شده توسط ERS سبب بهبود توانایی ترمز در خودرو شده است. همچنین بهره‌گیری از سامانه جدید ترمز الکتریکی سبب شده راننده بهتر بتواند این تغییرات را در رانندگی مدیریت کند.  به هر حال فراری و سایر تیم‌ها به خاطر مقررات جدید، فضای کوچک‌تری برای جادادن موتور و سایر بخش‌های درون خودرو دارند و در عین حال با گرمای زیاد تولید شده توسط تجهیزات جدید قرار گرفته در آن روبه‌رو هستند. اما شاید اصلی‌ترین دغدغه تیم‌های شرکت‌کننده در رقابت‌های فرمول یک سال 2014 در طراحی موتور هیبریدی با مشخصات ذکر شده در مقررات جدید بود.

هنوز بسیاری از جزئیات خودروهای به‌روزرسانی شده این شرکت‌ها برای رقابت‌های پیش رو مشخص نیست و باید چند ماهی منتظر بمانیم‌ خبرهای جدیدتری در این‌باره بشنویم.

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

     

    مارادرگوگل محبوب کنید: