مشاهده مطالب

وب سایت گروه صنعتی آمیکو www.amico.ir/

معرفی  | اهداف و برنامه ها | محصولات  | نمایندگی ها | همکاران تجاری | ارتباط با شرکت


 معرفی
گروه صنعتی آمیکو فعالیت صنعتی خود را در سال 1368 با احداث و راه اندازی شرکت صنعتی آذر موتور آغاز کرده و برند آمیکو (AMICO) را که علامت اختصاری (Azar Motor Industrial CO ) می باشد تعیین و پس از ثبت جهانی و از طریق تولید محصولات متنوع معرفی نمود .

شرکت صنعتی آذر موتور با هدف تولید انواع تراکتور و ادوات کشاورزی در منطقه مرزی جلفای آذربایجان شرقی ( مرز بین ایران و کشور آذربایجان )سرمایه گذار ( دهستان شجاع ) راه اندازی و به بهره برداری رسید . در راستای اهداف توسعه شرکت و تولید محصولات ، همگون ، خط تولید موتور سیکلت در مدل های مختلف راه اندازی شد و در کمترین زمان ممکن به عنوان قطب صنعت موتور سیکلت در ایران و فراتر از مرزهای ایران به دلیل کیفیت بالای محصولات مطرح گردید .

با توجه به استراتژی و چشم انداز گروه صنعتی آمیکو که همانا مشارکت در توسعه صنعت و تکنولوژی ، اشتغال زایی ، خودکفایی از اهم آنها می باشد ، در طی مدت 22 سال از احداث اولین واحد صنعتی اقدام به توسعه و تاسیس کارخانجات متعدد نموده است که مهم ترین آنها به شرح ذیل می باشد :
 تولید انواع موتور سیکلت (يادمان ارس)
 تولید آبگرمکن خورشیدی با هدف استفاده از انرژی سالم و رایگان خورشید
 تولید انواع کولرهای گازی ( ارس دماساز )
 را ه اندازی خط تولید کلاه ایمنی موتور سیکلت (يادمان ارس)
 راه اندازی کارخانه تولید انواع باتری برای انواع خودرو ( آران نیرو )
 راه اندازی خط تولید انواع پانل های سقفی و دیواری  ساندویچ پانل  ( آراز محرکه )
 احداث کارخانه تولیدی رنگ پودری الکترواستاتیک ( آذرفام پودري )
 تولید دستگاه های رنگ پاش الکترواستاتیک ، چاپ و بسته بندی ( تقدير صنعت نوين )
 احداث و راه اندازی کارخانه بزرگ تولید خودروهای دیزلی سبک و سنگین ( شرکت ارس خودرو دیزل سهامی خاص )

با ثبت رسمی برند آمیکو در ایران به عنوان یک برند ملی و با گذر از مرزهای کشور و ثبت آن در 32 کشور جهان به عنوان یک برند بین المللی مطرح گردید و با صادرات محصولات متنوع ، جایگاه خود را در بازارهای داخلی و خارجی حفظ و محکم نموده است .
گروه صنعتی آمیکو در راستای بهره گیری از آخرین متدهای جهانی مدیریت کیفیت و استقرار آن در تمامی واحدهای صنعتی گروه ، همواره توانسته است ضمن تولید محصولات با کیفیت رضایت مشتریان ، ذینفعان و جامعه را به خود معطوف کند .
علاوه بر ثبت علامت استاندارد ایران بر روی کلیه محصولات تولیدی گروه ، احداث آزمایشگاه های پیشرفته و مجهز در واحدهای صنعتی گروه به منظور انجام فرایند تست ، کنترل کیفیت و اطمینان از انطباق محصولات تولیدی با استانداردهای روز دنیا از جمله اقداماتی است که هدف غایی گروه صنعتی آمیکو را در جهت ارتقای کیفیت محصولات روشن می کند . در حال حاضر کلیه آزمایشگاههای مستقر در واحدهای صنعتی آمیکو دارای مجوز رسمی تائید صلاحیت از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به عنوان همکار موسسه استاندارد ایران بوده و در زمینه صدور گواهی استاندارد برای تولیدات سایر شرکت های مشابه نیز فعالیت می نماید .
شرکت ارس خودرو دیزل بزرگترین شرکت تولیدی گروه آمیکو با داشتن سه نوع پلت فرم انحصاری و دارابودن تکنولوژی تولید و مونتاژ انواع خودروهای تجاری ، با اعمال روش مهندسی خرید توانسته ، با استفاده از محصولات قطعات و تکنولوژی برندهای معروف اروپائی و آمریکائی ، با کسب امتیاز ارزشیابی آدیت نوع A و تفضیلی از وزارت صنایع و معادن و شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در رابطه با کیفیت محصولات ، و همچنین با دریافت گواهی های TA ( ایمنی 51 نوع استاندارد و آلایندگی 3 نوع استاندارد) از مؤسسات بازرسی بین المللی همانند TUV آلمان و VCA بلژیک و همچنین از سازمان محیط زیست ایران توانسته محصولات خود را از نظر کیفی و ایمنی و آلایندگی و کم مصرف بودن در ردیف کامیونهای تجاری معروف اروپا قرار دهد و دوره گارانتی محصولات شرکت از 30.000 کیلومتر به 200.000 کیلومتر و از یک سال به 3 سال افزایش یافته است و شرکت توانسته با تأسیس بیش از 55 مرکز سرویس خدمات پس از فروش در اکثر استانهای کشور و ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای دوره ای به آنها ، خدمات قابل قبولی را به مشتریان عرضه نماید.
احداث مرکز آموزش کاربردی خودروهای دیزلی با برخورداری از امکانات و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی همواره در ارائه آموزشهای فنی در زمینه تعمیرات و نگهداری خودروهای دیزلی برای کارکنان و نمایندگیهای خدمات پس از فروش گامی دیگر برای ارتقای کیفیت محصولات و خدمات از طریق افزایش سطح دانش و توانش کارکنان خود می باشد . همچنین انجام مطالعات علمی در زمینه های مختلف صنعتی ، بازاریابی و فروش ، نیروی انسانی ، توسعه محصول و موارد مشابه از جمله اقداماتی است که با صرف هزینه های قابل توجه و در راستای بهبود سازمان انجام می گیرد . پروژه های انتقال تکنولوژی ، مطالعات علمی کارسنجی و زمان سنجی ، مطالعات آرگونومیکی جهت صیانت از نیروی انسانی ، ارائه طرح های بهینه مهندسی صنایع ، طراحی محصولات جدید ، اجرای پروژه های زیست محیطی و ایمنی و بهداشت حرفه ای با انجام تست های لازم جهت شناسایی ریسک های موجود ، برگزاری دوره های آموزشی برون سازمانی در زمینه های فنی و مدیریتی و ... از جمله فعالیت های علمی و پژوهشی (R & D ) گروه به شمار می روند .
گروه صنعتی آمیکو با الگو برداری از مدل تعاونی سازمانی EFQM و پیاده سازی استانداردهای جهانی مدیریت و کیفیت کوشیده است محصولات و خدمات خود را با آخرین فن آوری روز دنیا منطبق سازد . برای این منظور خط مشی سازمان را با در نظر گرفتن اهداف کلان ذیل تعریف و ابلاغ نموده است :
  ارتقاء و بهبود پیوسته کیفیت محصولات و ارائه خدمات مناسب به مشتریان و تمرکز بر اصل مشتری مداری .
  شناسایی فرآیندهای سازمان براساس واقعیت های موجود و فراهم آوردن بنایی جهت بررسی اثر بخشی آنها از طریق دریافت بازخوردها و اقدامات اصلاحی و پیگیرانه و تلاش برای بهبود مستمر آنها .
  شناسایی و تامین نیازمندی های مشتریان ، جامعه ، تامین کنندگان و کلیه ذینفعان و تلاش برای کسب وفاداری ایشان به سازمان .
  کاهش ضایعات و دوباره کاریها . به منظور افزایش بهره وری در شرکت و بتبع آن کاهش قیمت تمام شده محصولات .
  توجه به نیروی انسانی به عنوان سرمایه های اصلی سازمان و محور اساسی توسعه و ایجاد محیطی مناسب برای تبلور ایده های کارکنان و ارتقای سطح دانش ، بینش و توانش پرسنل با انجام آموزش های مفید و نیز ایجاد محیطی امن و بهره ور برای انجام فعالیت های تعریف شده .
  ایجاد فرهنگ اعتماد به سازمان از طریق سیستم مدیریت مشارکتی و نیز ارائه آموزشهای لازم جهت افزایش خلاقیت ، مهارت و نوآوری در سازمان.
  تعهد به رعایت قوانین و مقررات زیست محیطی و ایمنی و بهداشت حرفه ای پیشگیری از بروز حوادث و خطرات شغلی و تامین سلامت و ایمنی سازمان و کارکنان از طریق تعیین و ارزیابی عوامل بالقوه خطرناک و زیان آور محیط کار و زیست محیطی .
  تدوین اهداف کیفی ، ایمنی و بهداشت حرفه ای و زیست محیطی و طرح ریزی برای دستیابی به این اهداف .
  شناسایی عوامل زیان آور در محیط کار و برنامه ریزی برای کاهش خسارات ناشی از آنها به منظور ارتقاء سطح سلامت و ایمنی ، کاهش فشارهای شغلی ، پیگیری از بیماریها در جهت افزایش رضایت شغلی کارکنان و افزایش بهره وری .
  تدمین نظامنامه و روش های کار مرتبط با سیستم مدیریت یکپارچه به منظور ارائه چارچوب روشن و موثر برای فرایندها و فعالیت های سازمان .
  مشارکت در طرح ملی هدفمند کردن یارانه ها از طریق تولید محصولات کم مصرف ( مطابق آخرین استانداردهای جهانی ) ، تعیین برنامه های مصرف بهینه انرژی ، اصلاح زیر ساخت ها و تجهیزات .
شرکتهای تابعه گروه توانسته اند ضمن عرضه کالاهای با کیفیت و منطبق با استانداردهای داخلی و بین المللی، و با دریافت انواع گواهی های ملی و بین المللی به خود آرائی درونی و بیرونی نیز اقدام نموده و پله های موفقیت را بعنوان یک برند ملی و فراملی یکی پس از دیگری طی نمایند .


گروه صنعتی آمیکو که امروز به عنوان نگین درخشان در بین رقبا و در عرصه صنعت کشور خودنمایی می کند افتخار دارد ، همواره با رعایت حقوق مصرف کننده و ارتقای کیفیت محصولات و مشتری مداری برند خود را از سایر رقبا متمایز نماید . این سازمان با بهره گیری از نیروی کاری متخصص و کارآمد نگاه وسیع به تکنولوژی روز دنیا می کوشد تا برند خود را در سطح بین المللی و در زمینه صنایع خودروسازی توسعه و ابقاء نماید .

 


معرفی  | اهداف و برنامه ها | محصولات  | نمایندگی ها | همکاران تجاری | ارتباط با شرکت


  اهداف و برنامه ها
شرکتهای گروه توانسته اند ضمن عرضه کالاهای کیفی منطبق با استانداردهای داخلی و بین المللی، و با دریافت انواع گواهی های ملی و بین المللی پله های موفقیت را بعنوان یک برند ملی و فراملی یکی پس از دیگری طی نمایند و اهم گواهی های اخذ شده به شرح ذیل می باشد:


     لوح های تشویقی و افتخاراتی که این گروه صنعتی در طول فعالیت خود به آنها نائل شده:

 اخذ گواهی استاندارد ایران ......................................................................................موسسه استاندارد ایران
 اخذ گواهی تائید صلاحیت آزمایشگاه همکار از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران
اخذ گواهی محیط زیست ایران .................................................................................سازمان محیط زیست
 انتخاب واحد نمونه کیفی در سطح کشور و استان در سالهای متوالی .
 دریافت علامت استاندارد برای کالاهای تولیدی در سالهای متوالی.
 انتخاب صادرکننده نمونه استانی در سالهای متوالی.
 لوح افتخار از دفتر پژوهشگران علمی و عضو رسمی انجمن مخترعین (مسابقه جهانی تولیدکنندگان صنعتی) در سال 1378.
 دریافت جایزه ستاره طلایی از کشور اسپانیا در سال 1378.
 لوح سپاس بعنوان سرمایه گذار نمونه کشور در سال 1383.
 انتخاب برترین کوشنده در سطح مناطق آزاد سراسر کشور در سال 1383.
 لوح حمایت از مصرف کننده از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در سال 1383.
 چهره ماندگار استانی در سال 1384.
 انتخاب بعنوان سرمایه گذار نمونه کشور در سال 1384.
 انتخاب واحد نمونه صنعتی در سال 1386.
 کارآفرین نمونه استان در سال 1388.
 رتبه سوم ابتکار و اختراع از جشنواره بین المللی علمی خوارزمی در سال 1389.
 واحد نمونه صنایع خودرو و نیرومحرکه در استان آذربایجان شرقی در سال 1390 .
 کسب رتبه دوم خدمات پس از فروش در سال 1390 .
 واحد نمونه تولیدی صنایع ماشین سازی و نیرو محرکه کشور در سال 1391 .

گواهی سیستم بین المللی مدیریت کیفیت ............................................................................ ISO 9001:2000
به روز رسانی گواهی سیستم بین المللی مدیریت کیفیت......................................................... ISO 9001:2008
گواهی سیستم بین المللی مدیریت زیست محیطی ................................................................ ISO 14001:2004
 گواهی سیستم بین المللی مدیریت کیفیت ( خاص صنایع خودروسازی)........................................ ISO/TS 16949
گواهی تائید صلاحیت آزمایشگاه همکار از مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ......................... ISO17025
 گواهی تائید صلاحیت آزمایشگاه همکار از مؤسسه DAPآلمان .................................................... ISO 17025
 گواهی سیستم بین المللی مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای .......................................................... ISO 18001
گواهی TA برای 51 نوع استاندارد ایمنی از TUV آلمان و VCA بلژیک و مؤسسه استاندارد ایران برای تولیدات خودروهای تجاری
 گواهی TA برای 3 نوع استاندارد آلایندگی از TUV آلمان و VCA بلژیک و سازمان محیط زیست برای انواع خودروهای تجاری
 اقدام به اخذ گواهی سیستم یکپارچه مدیریت IMS
 بسترسازی برای پیاده نمودن مدل تعالی سازمان EFQM در گروه صنعتی آمیکو.

 


معرفی  | اهداف و برنامه ها | محصولات  | نمایندگی ها | همکاران تجاری | ارتباط با شرکت


  محصولات
 

 


معرفی  | اهداف و برنامه ها | محصولات  | نمایندگی ها | همکاران تجاری | ارتباط با شرکت


  نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش
 

 

 


معرفی  | اهداف و برنامه ها | محصولات  | نمایندگی ها | همکاران تجاری | ارتباط با شرکت


  همکاران تجاری
ارس خودرو ديزل
 
باتري سازي آران نيرو
 
 شركت آراز محركه
 
 شركت آذرفام پودري
 
تقدير صنعت نوين
 
يادمان ارس
 
 شركت ارس دماساز
 
سرمايه گذاري ارس خودرو ديزل

دانشگاه جامع علمی کاربردی گروه صنعتی آمیکو 


معرفی  | اهداف و برنامه ها | محصولات  | نمایندگی ها | همکاران تجاری | ارتباط با شرکت


  ارتباط با شرکت
آدرس:
تهران - جاده مخصوص كرج - كيلومتر 6 - گروه صنعتي آميكو

تلفن:
021    44566232

فاكس:

44566230

 info@amico.ir

http://www.amico.ir

 


 

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران
  • بیژنی | 1396/04/28 18:24
    لطفا با تبلیغات مردم را فریب ند ید کارت گارانتی شما دروغ است بجا باتری اتمیک باتری اب اسیدی تحو ل میدهید وجوابگو نیستید
    پاسخ

 

مارادرگوگل محبوب کنید: